Piątek, 3 lipca 2015. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Szanty zabrzmią w Mikołajkach

2012-07-24 13:13:10

Autor: organizatorzy

„Kolorowy czas rejsów” – to tytuł XXXIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Kross Mikołajki Szanty Festiwal 2012”, który odbędzie się w najbliższy weekend w Mikołajkach. Impreza potrwa trzy dni, a koncerty będą odbywały się na dwóch scenach.

"Kross Mikołajki Szanty Festiwal" to najbardziej kolorowy, wakacyjny festiwal piosenek spod znaku słońca, wiatru i przygody. Tradycyjnie, jak co roku, w ostatni weekend lipca, zjadą się do Mikołajek miłośnicy piosenek żeglarskich, największe gwiazdy sceny szantowej, a żeglarze przyżeglują swoimi jachtami z północy i południa, by cieszyć się wspólnym śpiewaniem, oddać zabawie, poczuć klimat żeglarskich wakacji, a także spotkać przyjaciół, zaplanować kolejne rejsy i wyprawy żeglarskie. Wyjątkowy klimat miejsca, różnorodność planowanych zdarzeń pozostawi, jak co roku, w sercach uczestników wiele pozytywnych emocji, dobrej energii, niezapomnianych wrażeń i wyjątkowych wspomnień.
Tegoroczny Festiwal odbędzie się pod hasłem „Kolorowy czas rejsów”. Takie jest też hasło przewodnie konkursu na najlepszą autorską piosenkę premierową - ocenianego przez festiwalowe jury.
Festiwal rozpocznie się w piątkowy wieczór - 27 lipca koncertem Gwiazdy Festiwalu – Duetu: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Potem odbędzie się konkurs festiwalowy dla wykonawców, którzy zechcą zaprezentować swoje dokonania przed festiwalowym Jury oraz Publicznością. Koncert zamknie II część występu Gwiazdy. Koncert inauguracyjny będzie można obejrzeć i usłyszeć na scenie w Wiosce Żeglarskiej.
Znakomity rzeszowski zespół Klang zabierze w podróż przez morza i oceany świata najmłodszych miłośników szant i piosenek o żeglowaniu w sobotę 28 lipca, wczesnym popołudniem na scenie w
amfiteatrze miejskim. Wieczorem, podczas Koncertu Galowego na tej samej scenie wystąpią gwiazdy festiwalu. Dla festiwalowej publiczności zagrają i zaśpiewają laureaci konkursu oraz zespoły: Cztery Refy, Mechanicy Szant, GooRoo Band i Atlantyda.
W niedzielę 29 lipca, na scenie w Wiosce żeglarskiej Koncert Finałowy uświetnią swoimi występami zespoły: Klang, Sąsiedzi, Banana Boat oraz laureat ubiegłorocznej nagrody Grand Prix Festiwalu – OjTam.
Na 3 festiwalowe dni, na terenie Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach przygotowano liczne atrakcje dla dużych i małych żeglarzy: konkurs plastyczny dla najmłodszych pt. „Moje żeglarskie marzenia”, na stoisku firmy Takler - interaktywne pokazy rzemiosła taklerskiego (sploty na linach, węzły itp.), a miłośnicy gadżetów, sprzętu, pamiątek i żeglarskiej muzyki będą mogli nabyć niezliczone ich ilości na przygotowanych stoiskach.
Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu jest bezpłatny.
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages