Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Bezpieczna Majówka w Mikołajkach

2013-05-02 11:10:23 (ost. akt: 2013-05-02 11:13:26)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W Mikołajkach długi weekend majowy rozpoczął się już 27 kwietnia i trwać będzie do 5 maja. Na te dni Centrum Kultury w Mikołajkach zaplanowało szereg atrakcji. Tematem przewodnim imprezy zorganizowanej 1 maja było bezpieczeństwo.

Podczas imprezy policjanci zaprezentowali radiowozy i motory policyjne. Prezentowany był również sprzęt służący w ich codziennej pracy. Z Komedy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przyjechał pojazd profilaktyczny wraz z miasteczkiem rowerowym. Na nim organizowane były konkursy z bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Najmłodszym czas umilił Sierżant Bóbr maskotka warmińsko-mazurskiej policji. Inspekcja Transportu Drogowego pokazała turystom swój specjalistyczny pojazd kontrolny. WORD w Olsztynie wypożyczył symulator wypadków. Osobiście więc można było doświadczyć, co dzieje się w aucie podczas zderzenia. Natomiast ratownicy z MOPR-u podczas imprezy przeprowadzali kursy pierwszej pomocy.

Podczas majówki policjanci edukowali na temat bezpiecznych zachowań na drodze i wodzie. Temat majówkowej zabawy doskonale wpisał się w obchodzony 6 maja Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tegorocznym tematem przewodnim obchodów będzie „Bezpieczeństwo pieszych – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w miastach”. Policjanci korzystając z okazji podczas majówki edukowali szczególnie w tym zakresie.

KWP Olsztyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages