środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Rozpoczęła się budowa nowej plaży2013-05-31 08:53:58 (ost. akt: 2013-05-31 09:06:32)
Plaża miejska w Mikołajkach zmieni swoje oblicze. Jej wygląd sprzed roku odejdzie niebawem do historii

Plaża miejska w Mikołajkach zmieni swoje oblicze. Jej wygląd sprzed roku odejdzie niebawem do historii

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Mikołajki będą mogły pochwalić się nową plażą miejską. Przy brzegu jeziora Mikołajskiego ruszyła budowa kompleksu rekreacyjno – sportowego. Cała inwestycja zakończy się z końcem przyszłego roku, ale tereny wypoczynkowe dla miłośników letnich kąpieli będą dostępne już wcześniej.

- Planowana inwestycja polega na nowym zagospodarowaniu terenu plaży oraz budowie nowego kompleksu pomostów, które podzielą plażę na strefy funkcjonalne: kącik dla miłośników ciszy i pięknych widoków, kąpielisko dla małych dzieci, kompleks kąpielowy i tor pływacki - mówi Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek. - Pomosty na plaży zostaną wykonane w nowej technologii, praktycznie nie wykorzystywanej jeszcze na Mazurach tj. z płyt kompozytowych (tzw. ekowood). Pomosty będą wielopoziomowe i umożliwią opalanie i podziwianie panoramy miasta i jeziora. 


Ze względów ekonomicznych realizację inwestycji podzielono na dwa etapy. Etap I obejmuje prace przygotowawcze (rozbiórkę starych pomostów), budowę nawodnego pomostu, 2 pomostów lądowych, zagospodarowanie terenu plaży (wykonanie nowej linii brzegowej, utworzenie nawierzchni piaszczystych i trawiastych, nasadzenia zieleni urządzonej, montaż małej architektury, montaż obiektów rekreacyjnych oraz wykonanie oświetlenia terenu). I etap zakończy się we wrześniu tego roku. W ramach etapu II, którego realizacja potrwa do końca przyszłego roku planuje się wykonanie 3 pomostów nawodnych. 


- Mimo, że modernizacja zajmie trochę czasu, to plaża będzie dostępna dla miłośników kąpieli - dodaje Piotr Jakubowski. - Inwestor tak będzie prowadził prace, by nie utrudnić wypoczynku turystom i mieszkańcom wypoczywającym w tej okolicy.


Projekt modernizacji plaży miejskiej realizowany jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13, działania: Odnowa wsi oraz Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” w ramach Grupy Działania „Mazurskie Morze”.Paweł Krasowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ola #1114869 | 89.228.*.* 16 cze 2013 00:39

  Super

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. @ antgaw #1100499 | 84.39.*.* 31 maj 2013 18:12

  Jeśli myslisz, że ktoś cie usłyszy - możesz byc w bledzie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. antgaw #1100445 | 31.63.*.* 31 maj 2013 17:15

  Wszystko pięknie tylko dlaczego z pieniędzy przeznaczonych dla Rozwoju Obszarów Wiejskich Mikołajki to nie wieś, a i tak to nie dla naszych tylko warszawki:/ kto ma czas na plaży leżeć, trzeba pracować całe lato bo zima długa stwórzcie lepiej miejsca pracy na cały rok!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages