środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Wodniacy wyeliminowali kolejnych pijanych sterników

2013-08-19 09:23:49 (ost. akt: 2013-08-19 09:28:06)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Policyjni wodniacy rozpoczynając sezon letni zapowiadali liczne kontrole stanu trzeźwości osób wypoczywających na wodzie. W weekend patrol wodny w Mikołajkach zatrzymał kolejnych dwóch sterników z promilami. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Od początku sezonu na wodach Warmii i Mazur policyjni wodniacy zatrzymali 12 nietrzeźwych sterników. Aż 6 z nich odnotowano w gminie Mikołajki.

W piątek o godzinie 14.30 mikołajscy policjanci podczas pełnienia służby na wodzie zatrzymali do kontroli łódź motorową, którą pływał po Jeziorze Mikołajskim 25-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Funkcjonariusze podczas rozmowy poczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Jak się okazało, sternik kierował łodzią mimo wcześniej spożywanego alkoholu. Badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w jego organizmie.

Do kolejnego zdarzenia doszło wczoraj (niedziela) tuż po godzinie 10.00. Oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Mikołajkach sternik wypływając z portu zaczepił swoją łodzią żaglową o inną jednostkę pływającą, powodując jej uszkodzenie, po czym odpłynął. Mikołajscy wodniacy mając opis łodzi oraz rysopis sprawcy w kilka minut później na jeziorze mikołajskim zatrzymali do kontroli 25-letniego mieszkańca Białegostoku. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że 25-letni sternik miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec Białegostoku podobnie jak jego poprzednik odpowie przed sądem.

Za kierowanie łodzią w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 10.

Mikołajscy policjanci odnotowali także rekordową liczbę kolizji na wodzie. Od początku sezonu odnotowali ich aż 13.

W środę około południa oficer dyżurny otrzymał informację, że na Jeziorze Mikołajskim doszło do kolizji jachtu żaglowego ze statkiem pasażerskim. Z ustaleń policyjnych wodniaków wynika, że sternik jachtu żaglowego nie ustąpił pierwszeństwa drogi płynącemu statkowi pasażerskiemu. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ jacht żaglowy. Sternik był trzeźwy, miał też obowiązującą go dokumentację.
KWP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages