Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Przyjechał na rajd, a zdemolował pokój hotelowy

2013-09-15 10:16:43 (ost. akt: 2013-09-17 09:13:49)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: archiwum policji

Zarzut zniszczenie mienia i znieważenia funkcjonariuszy usłyszy 42-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna zniszczył pokój hotelowy, który wynajął. Przez balkon wyrzucił „niepotrzebne” mu wyposażenie.

W sobotę około godziny 21.00 pracownik jednego z hoteli na terenie gminy Mikołajki powiadomił policję, że jeden z gości zdewastował jego obiekt. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna wyrzucił z pokoju znajdującego się na I piętrze wyposażenie. Na trawniku przed obiektem „wylądował” m.in. materac i pościel. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci.

Na miejscu pokrzywdzony wycenił wartość strat na około 1000 złotych i wskazał sprawcę zniszczenia. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę znajdującego się w pokoju. W trakcie wykonywania czynności 42-letni gość hotelowy, który był pod wpływem alkoholu, był agresywny również wobec funkcjonariuszy. Nie reagował na polecenia, by się uspokoił. Ponadto klął i znieważał policjantów na służbie. Funkcjonariusze zatrzymali i przewieźli awanturnika do Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Gdy mężczyzna wytrzeźwieje, policjanci przeprowadzą z nim dalsze czynności. 42-latkowi grozi zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych i zniszczenia mienia.

Za znieważenie funkcjonariuszy na służbie zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara pozbawienia wolności do roku. Natomiast za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

KWP Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages