Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Sprawca awantury odizolowany, rodzina z niebieską kartą

2013-10-07 12:53:24 (ost. akt: 2013-10-07 12:58:49)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

To nie było miłe niedzielne popołudnie dla jednej z rodzin w Mikołajkach. Powiadomieni o kłótni funkcjonariusze natychmiast interweniowali. Gdy przybyli na miejsce, awantura trwała w najlepsze.

Jak się okazało, to 48-letni mężczyzna wszczął awanturę z domownikami, w trakcie której był agresywny, wyzywał ich i wyganiał z domu. Mężczyznę nie uspokoiła również interwencja policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali krewkiego mężczyznę w policyjnym areszcie. 48-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W przypadku, gdy w rodzinie zachodzi zjawisko przemocy policjanci zakładają procedurę tzw. „niebieskiej karty”. Rodzina wtedy zostanie objęta systematycznymi wizytami dzielnicowego i innych podmiotów świadczących pomoc społeczną. Sprawdzają oni stan bezpieczeństwa domowników oraz zachowanie podejrzanego o przemoc domową.

Sprawcy to często osoby, które znajdują się pod wpływem alkoholu. W tych przypadkach policjanci kierują wnioski do właściwych miejscowo Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, aby podjąć działania zmierzające do ustalenia czy osoby te są uzależnione od alkoholu.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Julia #1213369 | 83.11.*.* 7 paź 2013 18:25

    Procedura - Niebieskie Karty. Dokument - Niebieska Karta. Trochę skomplikowane, ale trzeba doczytać przed napisaniem tekstu :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages