środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Mikołaje pobiegną w I Półmaratonie Mikołajkowym

2013-12-03 10:00:00 (ost. akt: 2013-12-03 10:16:38)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Niezwykła gratka czeka miłośników biegania, którzy zjawią się 8 grudnia na imprezie pt. „Mikołajki w Mikołajkach”. Z tej okazji klub UKS Atos Woźnice organizuje IX Mikołajkowe Biegi Uliczne. Czym tegoroczna edycja będzie różnić się od poprzednich? Otóż po raz pierwszy zostanie przeprowadzony półmaraton, którego dystans wynosi ponad 21 kilometrów.

„Mikołajskie Biegi Uliczne” na stałe wpisały się sportowy kalendarz imprez miasta. Z roku na rok zdobywają coraz większą popularność o czym niewątpliwie świadczy liczba uczestników. Do dnia dzisiejszego udział w biegach zadeklarowało ponad 300 osób. To trzy razy więcej niż w poprzedniej edycji, a zapisy jeszcze się nie zakończyły.
Biegi w kategorii OPEN odbywały się na dystansie 10 km. Organizatorzy chcąc zwiększyć atrakcyjność imprezy po raz pierwszy wprowadzili półmaraton, którego dystans wynosi ponad 21 km. Znaczna większość chętnych zapisała się do startu właśnie w I Półmaratonie Mikołajkowym.
— Każdy uczestnik, który dotrze do mety otrzyma pamiątkowy medal. Seniorzy otrzymają je w kształcie dzwoneczka — mówi organizator biegów Wojciech Brodowski.
Biegi to niewątpliwie popularyzacja zdrowego trybu życia. Organizatorzy mają w swoich założeniach również promocję gminy Mikołajki poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zawody w Mikołajkach zyskują sławę w całej Polsce o czym świadczą miejsca, z których pochodzą uczestnicy biegów. Jednak echo mikołajskiego sportu dotarło już poza granice naszego kraju. W tym roku zgłosiło się do zawodów 15 biegaczy z Litwy oraz zawodnik pochodzący z Białorusi.

Jak zacząć swoją przygodę z bieganiem?
— Przede wszystkim najlepiej jest zacząć od marszobiegu, w którym jedną minutę idziemy, a drugą biegniemy i tak przez kolejne 20 minut. Żeby wziąć udział w biegu na 10 km potrzeba kilku miesięcy przygotowań. Taki trening nie gwarantuje jeszcze wygranej, ale pozwala pokonać trasę w czasie około jednej godziny — radzi doświadczony biegacz Wojciech Brodowski.
Trasa Półmaratonu oraz biegu na 10 km przebiegać będzie po bardzo malowniczej trasie z Mikołajek do miejscowości Łuknajno. Każdy z uczestników otrzyma przy starcie czapkę św. Mikołaja.
Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału w biegach. Regulamin imprezy oraz informacje dotyczące zapisów można znaleźć na stronie internetowej www.biegi.uksatoswoznice.org/.
Honorowy patronat nad biegami objął burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski oraz starosta mrągowski Bogdan Kurta.
Mateusz Klimek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages