Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Mikołajki

2014-01-08 10:03:46 (ost. akt: 2014-01-08 10:15:10)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Kolorowe stroje, korony na głowach i głośne śpiewanie kolęd. Tak wyglądał Orszak Trzech Króli, który w ubiegły poniedziałek po raz pierwszy przeszedł ulicami Mikołajek.

6 stycznia, w 187 miejscowościach w Polsce i na świecie przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku do akcji przyłączyli się również mieszkańcy Mikołajek, którzy licznie wzięli udział w pochodzie. Hasło tegorocznej edycji orszaku brzmiało „Kolędujmy!”. Mieszkańcy miasta wzięli udział we Mszy Świętej w Kościele Św. Mikołaja. Następnie zebrali się, aby wspólnie przemierzyć ulice miasta śpiewając głośno pieśni bożonarodzeniowe. Każdy z uczestników otrzymał koronę oraz śpiewnik z kolędami. Na czele orszaku znajdowała się karoca, która wiozła trzech króli. Celem barwnego pochodu był plac przed CK Kłobuk, na którym królowie pokłonili się Świętej Rodzinie. Nad bezpieczeństwem czuwała policja oraz strażacy z OSP Mikołajki i OSP Woźnice.
Kolejnym punktem programu były jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Publicznego w Mikołajkach. Sala widowiskowa wypełniła się po same brzegi. Na zakończenie czekało na wszystkich ognisko z kiełbaskami i gorącą herbatą.

Mateusz Klimek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages