Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Spotkanie autorskie w "Purpurowym gnieździe"

2014-01-14 10:10:46 (ost. akt: 2014-01-14 10:18:42)
Dzieci z Woźnic podczas spotkania autorskiego z Bożeną Kraczkowską autorką książki "Purpurowe Gniazdo"

Dzieci z Woźnic podczas spotkania autorskiego z Bożeną Kraczkowską autorką książki "Purpurowe Gniazdo"

Autor zdjęcia: Archiwum biblioteki

W Szkole Podstawowej w Woźnicach uczniowie klas I-III spotkali się z autorką książki dla dzieci pt. "Purpurowe gniazdo" - Bożeną Kraczkowską. Spotkanie moderowane przez kierownik Biblioteki Publicznej w Mikołajkach, Renatę Gawlińską, pozwoliło na zapoznanie uczniów z głównymi elementami powstania właśnie tej książki - książki pełnej świątecznej magii i nadziei.

Autorka przygotowała także naszym mały, milusińskim głośne czytania fragmentów swojej twórczości do których zadawała pytania. Każdy, kto jako pierwszy zgłosił się z poprawną odpowiedzią, otrzymywał znaczek "Przyjaciela Purpurowego Gniazda". I nikogo nie trzeba było zachęcać do uważnego słuchania, gdyż wszyscy zgromadzeni słuchali fragmentów z wypiekami na twarzy.

Dzieci zaciekawione dalszymi przygodami bohaterów bardzo chętnie kupowały książeczki naszego gościa, rekomendowane przez Iwonę Pavlović oraz Wojciecha Malajkata. Na zakończenie nie obyło się bez rozdawania autografów. W podziękowaniu za miłe spotkanie uczennice z klasy III,  Beata Brygoła i Natalia Lipka, wręczyły pani Bożenie i pani Renacie drobne podarunki. W spotkaniu udział wzięło łącznie 36 osób.
Organizatorem spotkania była Anna Ciszewska z Biblioteki Publiczno-Szkolnej filia Woźnice przy współpracy z wychowawczynią klasy I ze SP z Woźnic, Barbarą Dębowską.
Za udostępnienie sali serdecznie dziękuję dyrektor SP w Woźnicach Gizeli Fiedorowicz.
Anna Ciszewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages