Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

"Z przysłowiami za pan brat"- autorsko z Renatą Piątkowską

2014-03-31 14:19:54 (ost. akt: 2014-03-31 15:04:40)
Uczestnicy spotkania autorskiego z Renatą Piątkowską

Uczestnicy spotkania autorskiego z Renatą Piątkowską

Autor zdjęcia: Archiwum Biblioteki

W Szkole Podstawowej w Woźnicach odbyło się spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci, Renatą Piątkowską. Organizatorem spotkania był Dyskusyjnego Klubu Książki, działający przy Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice.

Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I – III wraz z wychowawcami ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach oraz gościnnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Olszewa wraz z wychowawcami oraz bibliotekarką z tejże szkoły. Nie zabrakło także kierownik Biblioteki Publicznej w Mikołajkach oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Woźnicach.
Spotkanie autorskie poprzedzone zostało, specjalnie przygotowanymi przez bibliotekarkę z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice, zajęciami dla uczniów ze szkoły w Woźnicach, mającymi na celu zapoznanie z życiorysem pani Piątkowskiej, z jej twórczością oraz wykonaniem ilustracji do przeczytanych opowiadań, które zostały zaprezentowane na wystawce 28 marca.
Spotkanie autorskie rozpoczęła Anna Ciszewska z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice poprzez krótkie przywitanie przybyłych gości i przedstawienie osoby pani Piątkowskiej. Po tym wstępie bibliotekarka oddała głos autorce.
Pani Renata opowiadała o swojej twórczości oraz zaznajamiała zgromadzonych z różnymi przysłowiami, o których wydała kilka książek. Towarzysząca jej pani lektor, w fantastyczny sposób przeczytała kilka opowiadań.
Dzieci zadawały liczne pytania, na które uzyskiwały wyczerpujące odpowiedzi.
Na zakończenie uczniowie mogli zakupić książki naszego gości i uzyskać bezcenny autograf. Pani Renata również podpisała ogromną ilość zeszytów, z którymi przybyli uczniowie.
W spotkaniu uczestniczyło około 65 osób, a organizatorem była Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie oraz Biblioteka Publiczno – Szkolna filia Woźnice.
Anna Ciszewska
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages