Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Wiosenne zmagania wychowanków OREW

2014-04-03 10:03:59 (ost. akt: 2014-04-03 10:28:05)
Laureaci konkursu recytatorskiego w Łupkach

Laureaci konkursu recytatorskiego w Łupkach

Autor zdjęcia: OREW Mikołajki

Uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego z Mikołajek aktywnie rozpoczęli pierwsze dni wiosny. Uczestniczyli już po raz kolejny w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Wierszowanki” „O Przyjaźni” w Łupkach, skierowanym do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym.

Ośrodek reprezentowała zwarta grupa uczniów: Adrianna Manowiecka, Alicja Łachacz z wierszem pt: "Przyjaźń”, Justyna Gąsiewska, która recytowała wiersz ,,Ona i Ja” oraz Adrian Michalczyk z wierszem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Uczniów do konkursu przygotowywały wychowawczynie: Adriana Jabłońska, Małgorzata Kozłowska oraz Anna Wierkin.

Wiedząc, jak ważne jest dla wychowanków docenienie ich trudu laureaci konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami. Ponadto uczniowie w poszczególnych kategoriach zajęli miejsca:
Alicja Łachacz - II miejsce,
Justyna Gąsiewska miejsce III,
Adrianna Manowiecka – wyróżnienie,
Adrian Michalczyk – dyplom za udział.

W związku z realizacją Programu Wychowawczego „Działania szkoły na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów” podjęliśmy współpracę z Komisariatem Policji w Mikołajkach, Ochotniczą Strażą Pożarną w Mikołajkach, gdzie uczestniczyliśmy już w zajęciach edukacyjnych. Kolejnym etapem była wizyta w Mikołajskim Pogotowiu Ratunkowym. Ratownicy medyczni opowiadali m.in. jak wygląda ich codzienna praca, do czego służą urządzenia w karetce oraz przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie oglądali nosze, kołnierze usztywniające szyję, a także wnętrze karetki. Najwspanialsze w tym wszystkim było to, że mogliśmy tego wszystkiego doświadczyć na własne oczy.

Opracowały: Adriana Jabłońska i Paulina Wierkin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages