Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Bezpieczna Majówka w Mikołajkach

2014-05-04 17:07:52 (ost. akt: 2014-05-04 17:11:44)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

„Bezpieczna Majówka z Radiem Zet – morze, góry i Mazury” to akcja, która organizowana jest na terenie trzech miast – Mikołajek, Łeby i Szczyrku. Udział w niej biorą również policjanci oraz ratownicy z MOPR-u, którzy instruują wczasowiczów jak bezpiecznie spędzać czas podczas majówkowego wypoczynku.

Majówkowy, długi weekend to okazja do wypoczynku, zwiedzania nowych, ciekawych miejsc i zabawy. Nikt jednak nie powiedział, że z doskonałą zabawą, nie może iść w parze także nauka. Właśnie dlatego pośród atrakcji zaplanowanych w Mikołajkach znalazły się również spotkania z policjantami, strażakami i ratownikami MOPR, którzy instruowali wczasowiczów jak bezpiecznie spędzać czas nad mazurskimi jeziorami, by z wakacji przywieźć jedynie dobre wspomnienia.

Zarówno policjanci, strażacy, jak i ratownicy MOPR podczas spotkania z turystami pokazali jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku i zademonstrowali sprzęt ratowniczy. Dla wszystkich była to doskonała okazja do poznania bliżej pracy funckjonariuszy.

Podczas imprezy policjanci zaprezentowali radiowozy, które służą im w ich codziennej pracy. Z Komedy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przyjechał pojazd profilaktyczny wraz z miasteczkiem rowerowym. Na nim organizowane były konkursy z bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach. Tuż obok najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w konkursie plastycznym pt. „Policja dba o moje bezpieczeństwo”. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

WORD w Olsztynie wypożyczył symulator wypadków, w którym można było samemu sprawdzić jak reaguje organizm podczas zdarzenia drogowego.

Akcja „Bezpieczna Majówka z Radiem Zet – morze, góry i Mazury” trwała od 1maja do 3 maja na terenie trzech miast – Łeby, Mikołajek i Szczyrku”. „Bezpieczna Majówka z Radiem ZET” promuje bezpieczeństwo na szlaku i na wodzie. Partnerem akcji jest Komenda Główna Policji.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mikolajki.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages