Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Podopieczni z OREW przeszli szkolenie z ratownikiem wodnym

2014-05-21 09:22:10 (ost. akt: 2014-05-21 09:32:31)
Uczniowie z OREW podczas spotkania z ratownikiem wodnym

Uczniowie z OREW podczas spotkania z ratownikiem wodnym

19 maja uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Mikołajkach mogli poczuć się jak mali ratownicy. Podczas spotkania z ratownikiem wodnym Pawłem Stankowskim poznali zasady bezpieczeństwa nad wodą.

Paweł Stankowski jest pracownikiem Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i z chęcią udzielił uczniom kilku rad dotyczących bezpiecznych kąpieli, procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia w wodzie oraz zademonstrował czynności ratownicze z zakresu pierwszej pomocy medycznej.

Jednym z najciekawszych dla uczniów, a zarazem ważnym punktem spotkania, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Najpierw wszyscy przyglądali się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie według wskazówek próbowali naśladować sztuczne oddychanie i masaż serca. Pod czujnym okiem ratownika mogliśmy samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie wychowanków z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Ratownicy byli pod wrażeniem przygotowania i wiedzy jaką posiadają nasi uczniowie m.in. na temat numerów telefonów alarmowych. Było to niezwykle ważne spotkanie, gdyż uwrażliwiło uczniów na potrzebę reagowanie w sytuacjach zagrożenia życia, dostarczyło im wiedzy, dzięki której mogą bezpiecznie spędzać wolny czas podczas wakacji.

Uczniowie w ciągu całego roku uczestniczyli w cyklicznych spotkaniach ze służbami medycznymi tj. Pogotowie Ratunkowe, Straż, Policja. Wszystkie te spotkania z przedstawicielami medycznym uatrakcyjniły zajęcia, ale przede wszystkim dostarczyły właściwych wzorów postępowania i informacji, jak chronić zdrowie własne i innych.

Opracowały: Paulina Wierkin i Adriana Jabłońska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages