Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Konkurs tańca „W Rytmie Serca”

2014-05-21 11:17:29 (ost. akt: 2014-05-21 11:32:22)

5 czerwca Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Mikołajkach zaprasza do obejrzenia występów tanecznych uczestników konkursu „W Rytmie Serca”.

W Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Mikołajkach trwają intensywne przygotowania do IV Konkursu tańca „W Rytmie Serca”. Jest to wydarzenie, które w poprzednich latach cieszyło się dużą popularnością wśród szkół i ośrodków specjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 10 drużyn! Goście przybędą z miejscowości: Mrągowo, Pisz, Działdowo, Łupki, Olsztyn, Strzepcz, Gołdap i Nidzica.
Tancerze OREW w Mikołajkach, jako reprezentanci i zdobywcy wysokich miejsc w poprzednich latach, ciężko pracują przygotowując dwa nowe układy taneczne, aby godnie zaprezentować się i w tym roku.
W zajęciach tanecznych bierze udział ośmioro uczniów: Ada Manowiecka, Adrian Michalczyk, Tomasz Sobiech, Justyna Gąsiewska, Paulina Tydelska, Julia Klamut, Szymon Kamiński oraz Dominik Szmigiel. Reprezentują oni grupę taneczną OREW pod nazwą „Fresh Dance”. W swoim dorobku mają już taniec afrykański, bollywood, tango, hip – hop i balet oraz taniec passo doble. W pierwszym konkursie tańca wystąpił sam Michael Jackson, w którego wcielił się nasz absolwent Paweł Szczur.

Próby tańca odbywają się dwa razy w tygodniu. Uczniowie ciężko ćwiczą i mimo męczących treningów z pasją wykonują wskazówki swoich trenerek: Ani Wierkin, Kasi Krukowskiej i Ali Paczkowskiej. Dzięki umiejętnościom pań pracujących w ośrodku powstają dla nich również piękne stroje.

Konkurs „W Rytmie Serca” jest niezwykłym wydarzeniem również dla mieszkańców Mikołajek. Ma on na celu popularyzacje tańca wśród osób niepełnosprawnych, prezentację dorobku artystycznego zespołów oraz wzajemną wymianę cennych doświadczeń.
Występy tancerzy będą oceniane przez profesjonalne jury. Organizatorzy konkursu gwarantują wiele atrakcji, ogrom zabawy i niezapomnianych chwil a zwycięzcom zapewniają cenne nagrody.
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zmagań tanecznych w czwartek 5 czerwca 2014 w hali sportowej przy Zespole Oświatowym przy ulicy Jana Pawła II 7 w Mikołajkach.

Wstęp wolny!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages