Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Zapraszamy na XXXVI Festiwal Szantowy!

2014-07-24 11:12:53 (ost. akt: 2014-07-24 11:14:14)

Festiwal Szantowy po raz kolejny zagości w Mikołajkach. Organizatorzy powracają do sprawdzonej formuły i w tym roku, dwa dni Festiwalu odbędą się na barce przy promenadzie portowej (Wioska Żeglarska), a finał organizowany będzie w amfiteatrze. Wystąpią takie gwiazdy jak: Mechanicy Szanty, Zajman i Garkumpel, Ryczące Dwudziestki czy Mietek Folk. Wstęp na wszystkie koncerty jak zawsze jest bezpłatny.

Nowością tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w dniach 25 - 27 lipca jest zamknięta forma "debiutów". Tym razem organizatorzy zdecydowali się nie na otwarty konkurs, gdzie zgłosić mógł się każdy wykonawca, a na zaproszenia tych, którzy debiutując na przeglądach muzyki szantowej odnieśli sukcesy. Gwarantuje to wysoki poziom i ciekawą rywalizację między wykonawcami.
Charakterystycznym elementem mikołajskiego festiwalu jest koncert na barce cumującej przy przystani w Wiosce Żeglarskiej. W tym roku ponownie przybije ona do brzegu i właśnie w tym miejscu zlokalizowana będzie scena w piątek i sobotę. Festiwal wraca tez do amfiteatru - finalny dzień (niedziela) odbędzie się właśnie tam, a w programie znajdzie się również szereg atrakcji dla najmłodszych.
Prowadzeniem koncertów zajmie się Mirek "Koval" Kowalewski oraz Zbyszek Murawski. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Mikołajki, Centrum Kultury "Kłobuk" oraz Wioska Żeglarska Mikołajki.
Oprócz wielu atrakcji muzycznych tegorocznemu Festiwalowi towarzyszyć będą dwie duże imprezy regatowe. Pierwsza z nich to IV regaty eliminacyjne do Żeglarskiego Grand Prix Mazur o Puchar 7 Cudów Mazur. Załogi startujące w klasie Open rywalizować będą o start w regatach finałowych organizowanych 23 sierpnia w Rynie. Oficjalne otwarcie regat nastąpi 26 lipca o godz. 10.00 w Wiosce Żeglarskiej razem ze startem do III regat eliminacyjnych Żeglarskiego Grand Prix Mikołajek rozgrywanych na jachtach klasy Omega. Szczegółowe informacje i regulaminy regat dostępne są na stronach: www.7cudomazur.pl, www.wioska-zeglarska.pl.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sobotni turysta. #1447904 | 89.228.*.* 27 lip 2014 15:59

  Niestety, zółta kartka za pomysł z koncertem na barce, przy braku siedzeń dla widzów. Dla występówwspaniałych artystów i zespołów jedzie się autem 70 km, a na miejscu okazuje się, że trzeba całą noc stać, siedzieć na chodniku lub podeście przy barce. Potem nad ranem powrót do domu... Ogródki piwne, to ukłon w stronę lokalnego biznesu, jednak nie dla abstynentów szantowych koncertów np. kierowców czy kobiet w ciąży i z dziećmi. Nic tylko siedzieć w domu! A jednak szant słuchają nie tylko żeglarze, którzy dobili do przystani w Mikołajkach na nocleg, ale i przyjezdni turyści wypoczywający na Mazurach, o których warto pamiętać organizując następne imprezy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages