Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską

2014-10-09 13:03:49 (ost. akt: 2014-10-09 13:13:51)

Autor zdjęcia: Archiwum Biblioteki w Baranowie

W środę biblioteka publiczno-szkolna Miasta i Gminy Mikołajki filia w Baranowie gościła po raz drugi Renatę Piątkowską, która jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Tym razem pisarka spotkała się z uczniami klas IV – VI szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Baranowie.

Autorka zaprezentowała książkę „Wszystkie moje mamy”, która opowiada o wojnie widzianej oczyma dziecka, Szymona Baumana. W książce pojawia się również postać Ireny Sendlerowej - siostra Jolanta, która uratowała od zagłady dwa i pół tysiąca dzieci wyprowadzając je z getta i umieszczając po aryjskiej stronie w przybranych rodzinach, sierocińcach i klasztorach. Pani Irena zawsze powtarzała, że „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”. Pomagała komu tylko mogła szmuglując jedzenie, leki, a nawet ubrania dla potrzebujących, za każdym razem ryzykując własne życie. W 1965 roku izraelski instytut Yad Vashem uhonorował ją medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Odznaczono ją również Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski i Orderem Orła Białego. Z rąk Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu Marka Michalaka otrzymała Order Uśmiechu. Irena Sendlerowa zmarła 12 maja 2008 roku pozostawiając nam przesłanie „Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro.” Fragmenty książki czytała Elżbieta Malwina Kożurno zawodowy lektor. Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
IA

Tylko ciekawe informacje


Podziel się informacją::
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages