Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Przez alkohol staje się agresywny

2014-10-12 10:30:00 (ost. akt: 2014-10-12 10:33:04)
Większość ofiar przemocy to kobiety

Większość ofiar przemocy to kobiety

Autor zdjęcia: fot. ae

Aby zapewnić spokój rodzinie, policjanci odizolowali agresywnego członka rodziny od najbliższych. Zatrzymali krewkiego mężczyznę w policyjnym areszcie. 45-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj tuż przed godziną 17.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji został zaalarmowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Mikołajki.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy weszli do mieszkania, awantura domowa trwała w najlepsze. Jak się okazało, to 45-letni mężczyzna wszczął kłótnię z domownikami. W trakcie awantury zachowywał się wobec nich agresywnie, wyzywał ich i szarpał za ubrania.

Według najbliższej rodziny mężczyzna już od dłuższego czasu nie trzeźwieje. Niestety pod wpływem alkoholu staje się agresywny i wszczyna awantury.

Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty. Wiąże się to z systematycznymi wizytami dzielnicowego i innych podmiotów świadczących pomoc społeczną. Będą sprawdzać stan bezpieczeństwa domowników oraz zachowanie podejrzanego o przemoc domową.

Sprawcy to często osoby, które znajdują się pod wpływem alkoholu. W tych przypadkach policjanci kierują wnioski do właściwych miejscowo Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, aby podjąć działania zmierzające do ustalenia, czy osoby te są uzależnione od alkoholu.

Od 1 stycznia 2014 roku działa nowy program, który został opracowany przy współpracy z Policją, Fundacją Dzieci Niczyje oraz Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”.

Opracowany system, pomaga funkcjonariuszom policji interpretować znaki świadczące o tym, że mają do czynienia z zagrożeniem wymagającym interwencji. Przygotowane algorytmy i kwestionariusze mają minimalizować dowolność w podejmowaniu decyzji przez funkcjonariuszy.

Oddzielne algorytmy oraz kwestionariusze przeznaczone są do interwencji w sprawie przemocy rodzinnej wobec dzieci i dorosłych. Algorytmy mają określić schemat działań w przypadku interwencji związanej z przemocą wobec dziecka lub osoby dorosłej. Skupiają się one w szczególności na sytuacji, w której zachowanie sprawcy nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego. W takim przypadku policjant wypełni kwestionariusz, który pomoże mu w ustaleniu ryzyka zaistnienia przemocy w domu, w którym przeprowadza interwencję.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mokolajki.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. makary #1615366 | 178.43.*.* 22 gru 2014 00:24

    przepraszam żę zapytuję- jakież to "inne podmioty" przepraszam? Ileż ich onych? A możesz to orzeczenia raczej?;]

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages