Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Nie ryzykuj! Bądź widoczny na drodze

2014-10-20 12:05:18 (ost. akt: 2014-10-20 12:21:42)
Burmistrz Mikołajek włączył się w akcję „Bądź widoczny na drodze” i rozdawał ufundowane przez samorząd opaski odblaskowe

Burmistrz Mikołajek włączył się w akcję „Bądź widoczny na drodze” i rozdawał ufundowane przez samorząd opaski odblaskowe

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

- To bardzo ważne, abyśmy wszyscy mieli coraz większą świadomość jako uczestnicy ruchu drogowego – mówi Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek. – To dotyczy też pieszych, którzy po zmroku poruszają się po drogach. Chcemy, aby nasi mieszkańcy byli coraz bardziej bezpieczni.

W sobotę, 18 października, w Mikołajkach odbył się festyn rodzinny. Było to uroczyste zakończenie realizowanego w gminie projektu „Profilaktyka Przeciw Wykluczeniu”. W ramach festynu władze miasta postanowiły włączyć się w prowadzoną przez tygodniki lokalne Gazety Olsztyńskiej akcję „Bądź widoczny na drodze”. – Akcją „Bądź widoczny na drodze” chcemy uświadamiać ludziom dwie rzeczy – mówi dyrektor regionalna tygodników Małgorzata Dargiewicz. – Po pierwsze to, że piesi, którzy poruszają się po drogach, zwłaszcza poza terenem zabudowanym, a nie mają na sobie elementów odblaskowych, często są dla kierowców w ogóle niewidoczni. I stąd biorą się tragedie. Po drugie zaś, na początku września zmieniły się przepisy i każdy człowiek poruszający się po zmroku pieszo poza terenem zabudowanym, musi mieć na sobie widoczne elementy odblaskowe. Jeśli tego nie przestrzega, policja ma prawo ukarać go dość wysokim mandatem. Staramy się wiec uświadamiać ludziom, że warto myśleć nie tylko o swoim bezpieczeństwie, ale również o przestrzeganiu prawa. Dlatego cieszy nas, że gmina Mikołajki, jako jedna z pierwszych w województwie włączyła się w naszą akcję. Zapraszamy również inne samorządy i podmioty do włączania się w nasze działania.
Burmistrz Mikołajek nie kryje, że podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w gminie jest jednym z priorytetów samorządu. – To bardzo ważne, abyśmy wszyscy mieli coraz większą świadomość jako uczestnicy ruchu drogowego. To dotyczy też pieszych, którzy po zmroku poruszają się po drogach. Chcemy, aby nasi mieszkańcy byli coraz bardziej bezpieczni. Jesteśmy miejscowością w dużej mierze turystyczną. Odwiedza nas wiele osób. W sezonie natężenie ruchu jest bardzo duże i doprawdy o wypadki nietrudno. Dlatego zdecydowaliśmy się wziąć udział w organizowanej przez „Kurier Mrągowski” akcji. Dziś rozdajemy nie tylko opaski odblaskowe. Przekażemy również komisariatowi policji w Mikołajkach nowy radiowóz, którego gmina jest współfundatorem.
redakcja


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Komusze urzędy, a prywatni sponsorzy #1515307 | 21 paź 2014 10:16

    "rozdawał ufundowane przez samorząd opaski odblaskowe" - jak sobie założy prywatny urząd to będzie mógł komuś coś fundować. A teraz to ja muszę tego delikwenta fundować, a ten za moje coś rozdaje i mówi że to od niego. Prywatne najlepsze - ale dla was - dla nas pełna komuna, i emerytura po 15 latach nicnierobienia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages