Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Święto Pluszowego Misia

2014-11-25 16:09:43 (ost. akt: 2014-11-25 16:11:48)

Autor zdjęcia: Archiwum Biblioteki w Woźnicach

W porozumieniu z wychowawczynią z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach, Grażyną Kociuba i z wychowawczynią Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie, Zofią Rokojżo, dnia 25 listopada 2014r. w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice odbyło się spotkanie z okazji obchodów „Święta Pluszowego Misia”.

Spotkanie zostało poprzedzone dostarczeniem przez bibliotekarkę z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice zaproszeń dla dzieci z obu Oddziałów oraz ich wychowawczyniom. Celem spotkania było m.in. zapoznanie dzieci z historią powstania pluszowego misia, kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek, rozwijanie umiejętności społecznych dzieci, które są niezbędne w poprawnych relacjach z dziećmi i dorosłymi, stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie oraz rozwijanie umiejętności poprawnego budowania wypowiedzi. Spotkanie rozpoczęto od przywitania przez bibliotekarkę przybyłych gości. Dzieci miały okazję samodzielnie przedstawić się. Następnie wszystkim uczestnikom spotkania została przedstawiona historia o pluszowym misiu. Pani Zosia przeczytała wiersz Czesława Janczarskiego pt. „Naprawimy misia”, który był podstawą do dyskusji na temat poszanowania zabawek.
Każde dziecko poproszone zostało o wyjaśnienie wyboru misia, którego przywiozło na spotkanie. Wywiązała się także dyskusja na temat znanych dzieciom misiów z bajek książkowych i telewizyjnych – tu pomocny okazał się pokaz multimedialny pod tytułem „Misie znane i mniej znane”, przedstawiający 12 misiów z bajek. Bibliotekarka w kilku słowach opowiedziała o najważniejszy faktach dotyczących danego misia z prezentacji.
Następnie dzieci otrzymały nadmuchane balony wraz z mazakami, na których tworzyli pyszczki misiów.
Została także przeczytana opowieść pod tytułem „Przyjaciołom pomagamy i coś sami z tego mamy”
Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania poczęstowani zostali cukierkami oraz zakładkami do książek.
W spotkaniu udział wzięło łącznie 23 osoby.
Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Woźnicach w Dniu Pluszowego Misia mieli możliwość tworzenia na balonach, w bibliotece podobizny misiów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages