Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

„Dzień Bezpiecznego Internetu” w Woźnicach

2015-02-10 14:00:08 (ost. akt: 2015-02-11 09:50:30)
Uczniowie klasy III uczestniczyli w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu

Uczniowie klasy III uczestniczyli w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu

Autor zdjęcia: Anna Ciszewska

Dzień Bezpiecznego Internetu to inicjatywa Komisji Europejskiej na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online obchodzona w ponad 100 krajach na całym świeci. Również Biblioteka Publiczno – Szkolna filia Woźnice zaangażowała się w jej obchody i 10 lutego zorganizowała spotkanie edukacyjne, na które zaproszeni zostali uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Aliną Karpienko.

Zajęcia rozpoczęto od przywitania zgromadzonych i wyjaśnienia celu ich przybycia. Bibliotekarka wyświetliła kreskówkę edukacyjną pod tytułem „Internet”, w której główni bohaterowie Zuśka i Tunio w przejrzysty sposób przybliżyli uczniom to pojęcie. Odbyła się pogadanka na temat tego co nam daje internet. Odpowiedzi uczniów były zapisywane na plakacie.
Następnie miały miejsce projekcje kreskówek pt. ”Wyszukiwarka” i „Poczta elektroniczna” Tu także film został krótko podsumowany.

Kolejna kreskówka to „Czat” – tu bibliotekarka przestrzegła przed niebezpieczeństwami, które mogą czyhać w sieci, oraz w jaki sposób reagować jeśli coś nas zaniepokoi. Dzieci zapoznały się z numerem bezpłatnej infolinii Helpline, oraz zostały zaproszone do odwiedzin strony Sieci@ki.pl.
Na zakończenie odbyło się powtórzenie głównych zasad jakie należy przestrzegać, żeby być bezpiecznym w sieci. Aby jeszcze bardziej utrwalić zdobyte wiadomości uczniowie wypełniali specjalnie przygotowane ćwiczenie, którego hasłem była żelazna zasada bezpiecznego poruszania się w internecie tj „NIE PODAWAJ SWOICH DANYCH OSOBOWYCH”.
Spotkanie zakończyło wypełnienie przez uczniów ankiety ewaluacyjnej, w której określili m.in. przydatność zajęć.
Bibliotekarka podziękowała wszystkim za spotkanie oraz rozdała „Netykiety” zawierające pozytywne zachowania w sieci. Wykonała także pamiątkowe zdjęcie.
Przeprowadzone zajęci oparte były na materiałach edukacyjnych otrzymanych od Polskiego Centrum Programu Safer Internet.
Zostały także rozwieszone plakaty przypominające zasady bezpiecznego internetu.
Anna Ciszewska

Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages