Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Bezpiecznie nad wodą. Policja gotowa do sezonu

2015-04-20 10:05:16 (ost. akt: 2015-04-20 10:07:33)
W Mikołajkach odbyła się debata na temat bezpieczeństwa

W Mikołajkach odbyła się debata na temat bezpieczeństwa

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W Mikołajkach z inicjatywy policji, jak co roku odbyła się debata na temat bezpieczeństwa nad wodą. O spokojnym wypoczynku na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich rozmawiali przedstawiciele lokalnych władz ze służbami ratowniczymi oraz przedstawicielami ośrodków wczasowych i armatorów skupionych w obrębie mikołajskich jezior. Policjanci podsumowali zeszłoroczny sezon letni. Debata była okazją do przedstawienia zasad współpracy w sezonie 2015.

W Mikołajkach jak co roku z inicjatywy Policji odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu na wodzie. Tego dnia przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, Komisariatu Policji w Mikołajkach, Komendy Wojewódzkiej i Powiatowej Straży Pożarnej, ratownicy z Mazurskiej Stacji Ratownictwa Okartowo, Mazurskiego WOPR, przedstawiciele ośrodków wczasowych skupionych wokół Mikołajek, Mazurskiego Klubu Żeglarskiego, Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Giżycku, Żeglugi Mazurskiej, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Giżycku, Straży Rybackiej debatowali o bezpieczeństwie nad wodą i wspólnych metodach dbanie o nie.
Podczas debaty podinsp. Robert Wierciszewski, Komendant Komisariatu Policji w Mikołajkach zaprezentował działania policjantów Komisariatu Policji w Mikołajkach oraz realizowane działania na jeziorach wspólnie z innymi podmiotami takimi jak m.in. WOPR, Straż Rybacka. Omówił także realizowane działania profilaktyczno-edukacyjne, które skierowane są do mieszkańców i turystów odwiedzających Mikołajki i okolicę. Asp. sztab. Andrzej Jaźwiński, Kierownik Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KP w Mikołajkach przedstawił analizę bezpieczeństwa na jeziorach: Tałty, Mikołajskie, części jeziora Śniardwy oraz części jeziora Bełdany, które są bezpośrednio nadzorowane przez policyjnych wodniaków z Komisariatu Policji w Mikołajkach. Nadkom. Arkadiusz Sylwestrzak, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie poinformował uczestników na temat zabezpieczenia sezonu turystycznego na akwenach województwa warmińsko-mazurskiego. Tadeusz Zdanowicz, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Giżycku przedstawił informacje dotyczące przepisów Ustawy o żegludze śródlądowej i innych rozporządzeniach. Natomiast Andrzej Żukowski, kierownik Zarządu Zlewni w Giżycku Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie omówił oznakowanie śródlądowych dróg wodnych. Przedsięwzięcie miało przede wszystkim na celu poznanie opinii i oczekiwań uczestników spotkania oraz wypracowanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa nad wodą zarówno przez mieszkańców, jak i turystów.
dk
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages