Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Mieszkaniec gminy Mikołajki brutalnie pobił ojca i siostrę

2015-07-17 13:43:22 (ost. akt: 2015-07-17 14:31:59)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Radosław Patecki

18-letni mieszkaniec gminy Mikołajki brutalnie pobił swojego ojca i siostrę. Kiedy na miejsce przybyli policjanci chłopak wyzywał i szarpał domowników.

Wyhodować żmiję na własnym łonie to mało powiedziane w przypadku tej rodziny. Syn, który powinien być ostoją dla rodziców brutalnie pobił swojego ojca i siostrę. Interweniowała policja.

Wczoraj (16.07) przed godziną 17.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji został zaalarmowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Mikołajki. Na miejscu policjanci zatrzymali agresywnego 18-latka.

— Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy weszli do mieszkania, awantura domowa trwała w najlepsze. Jak się okazało, to 18-letni mężczyzna wszczął kłótnię z domownikami, gdzie wyzywał ich i szarpał za ubrania. W trakcie awantury zachowywał się wobec nich bardzo agresywnie, okładając pięściami zarówno ojca, jaki i siostrę. By zapewnić rodzinie spokój funkcjonariusze zatrzymali krewkiego mężczyznę w policyjnym areszcie. — informuje Dorota Kulig z KWP Mrągowo. Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty — dodaje.

Jak przebiega interwencja Policji w ramach procedury "Niebieskie Karty"?

Na wezwanie Policji w przypadku ostrej sytuacji kryzysowej w rodzinie (awantura, krzyki, zagrożone zdrowie i życie) przyjeżdża patrol interwencyjny, który przeprowadza interwencję w domu osób pokrzywdzonych. Celem takiego działania jest zatrzymanie przemocy "tu i teraz" i zapewnienie bezpieczeństwa osobom poszkodowanym. Policjanci mogą zatrzymać sprawcę w policyjnym areszcie lub przewieźć go do izby wytrzeźwień. W przypadku ujawnienia przejawów przemocy domowej policjanci na miejscu zdarzenia wypełniają część A "Niebieskiej Karty", którą niezwłocznie, ale nie później niż w ciągu siedmiu dni przekazują przewodniczącemu zespołu interdyscyplinarnego zajmującego się przemocą w rodzinie. Część B "Niebieskiej Karty" zostaje u osoby pokrzywdzonej: zawarte są w niej informacje dotyczące przemocy domowej, ważne i pomocne dla osoby krzywdzonej.

Sprawca otrzymuje informację jaka jest jego sytuacja prawna, co nastąpi ze strony Policji, jeżeli nadal będzie stosował przemoc. Dzielnicowy kontaktuje się z rodziną objętą procedurą Niebieskiej Karty do momentu ustania przemocy. Może wywierać wpływ na sprawcę, aby podjął kroki w kierunku rezygnowania z przemocy jako sposobu wpływu na rodzinę (podjęcie terapii). Jeżeli sprawca nie zdecyduje się na to, policjanci wszczynają postępowanie przygotowawcze, ponieważ znęcanie się nad rodziną jest ścigane z urzędu. Osoba poszkodowana w trakcie wizyty dzielnicowego i pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymuje informację w jaki sposób może być chroniona: jakie kroki może podjąć ona sama, aby przerwać sytuację przemocy, w jakie miejsca i do kogo może zwrócić się, aby uzyskać pomoc w tej sprawie (grupy wsparcia, pomoc psychologiczna).

Procedura Niebieskich Kart została opracowana i wprowadzona po to, aby uruchamiać proces trwałej zmiany w kierunku przerwania przemocy, z włączeniem służb o różnych kompetencjach.

Źródło: KWP Mrągowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ujujuj #1851449 | 82.177.*.* 6 lis 2015 11:39

  Co to za ojciec? oO jak sobie wychowali tak mają...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mama #1779744 | 95.40.*.* 21 lip 2015 01:56

  pobił ojca i siostrę ponieważ okazało się że ma on chłopaka i zamierza być w ciąży:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wyrosło- bezstresowe wychowanie #1777917 | 81.190.*.* 17 lip 2015 20:09

  wyrosło- bezstresowe wychowanie

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. miss #1777904 | 89.228.*.* 17 lip 2015 19:48

  co to za mężczyzna? to dzieciak, przez kolano go i na gołą .....i będzie spokój

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages