Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

„Sukces” ze swym musicalem odwiedził Mikołajki

2015-09-29 12:00:00 (ost. akt: 2015-09-29 12:46:29)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Musicalowym występem zakończył się weekend w Mikołajkach. W sali widowiskowej w Centrum Kultury „Kłobuk” wystąpił młodzieżowy zespół „Sukces”.

„Kochanie bez granic” to tytuł musicalu, jaki zaprezentowali w ubiegłą niedzielę muzycy z zespołu „Sukces”. Tym występem utalentowana młodzież zakończyła swoje małe tournee, które było efektem cyklu warsztatów artystycznych. Autorami musicalu są Jerzy Dobrzyński oraz Jadwiga Has. To połączenie polsko-słowiańskich tradycji muzycznych z obecnymi trendami panującymi w muzyce młodzieżowej. Mieszanka tych dwóch gatunków sprawia, że musical zyskuje wyjątkowy charakter.
W konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego projektowi przyznano dotację, dzięki której marzenia młodych wykonawców o zagraniu w  musicalu  spełniły się. W musicalu występuje uzdolniona młodzież z Mrągowa, Kętrzyna, Biskupca, Giżycka i Olsztyna.

Na widowni zasiadła również Anna Wasilewska, członkini Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
— Emocje podczas koncertu zespołu „Sukces” są wielkie. Po raz kolejny słucham ich na żywo. Każdy koncert jest inny. To efekt fantastycznej pracy pani Agaty oraz młodzieży i dzieci. Podopieczni są wychowywani we wspaniałej atmosferze. Moim zdaniem jest to wielokulturowość, o której mówimy. Pokazują pozytywne strony współpracy i wymiany z polską ludnością mieszkającą we Lwowie. To prawdziwa lekcja, którą dzieci przekazują starszym. To było fantastyczne! — mówi Anna Wasilewska. Poczynania zespołu śledzi od lat, ponieważ stara się mu pomagać. —To świetne przedsięwzięcie, o które trzeba dbać tak, aby przeciwności losu nie przeszkodziły w dalszym funkcjonowaniu zespołu. To naprawdę wielka wartość kulturowa! — podsumowuje członkini Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Publiczność licznie przybyła na koncert, a młodzi artyści za swój występ zostali nagrodzeni brawami na stojąco.
Mateusz Klimek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages