Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność w trakcie jazdy

2015-10-31 14:55:15 (ost. akt: 2015-10-31 14:57:08)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

W weekend wiele osób pokona setki kilometrów, by odwiedzić cmentarze, gdzie spoczywają ich bliscy. Będzie to tym samym czas wzmożonego ruchu również i na drogach w naszym powiecie. Dlatego nad bezpieczeństwem uczestników zatłoczonych bardziej niż zwykle ulic będą czuwać funkcjonariusze.

Podczas trwania akcji "Znicz" na trasy wyjedzie znacznie więcej patroli niż w zwykły weekend. W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy poruszają się z odpowiednią prędkością, skontrolują również stan techniczny pojazdów i zbadają trzeźwość kierujących. Podczas kontroli drogowych będą także zwracać uwagę na to, czy dzieci podróżują w fotelikach, a młodzież i dorośli zapinają pasy bezpieczeństwa.

Jesienna pogoda - deszcz, mgła, spadek temperatury wpływa niekorzystnie na warunki na drogach oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Pamiętajmy, że osoby poruszające się wieczorami poza terenem zabudowanym, mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Policjanci będą przypominać o tym obowiązku oraz zachęcać, by odblaski były elementem garderoby również w terenie zabudowanym.

Ponadto większa liczba funkcjonariuszy będzie czuwać nad zachowaniem porządku oraz płynności ruchu w okolicach cmentarzy i kościołów. W tych szczególnych dniach, by ułatwić komunikację, wprowadzane są zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem. Na miejscu będą również pełniący tam służbę funkcjonariusze. Mundurowi w godzinach szczytu będą kierować ruchem przy cmentarzach. Stosowanie się do czasowych wytycznych oraz wskazówek policjantów z pewnością ułatwi nam poruszanie się w zatłoczonych miejscach. Pamiętajmy, że sami możemy się również do tego przyczynić. Nie pozostawiajmy samochodów w miejscach niedozwolonych i nie blokujmy przejazdu innym.

W trakcie podróży zachowajmy ostrożność, cierpliwość i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, jazda pod wpływem alkoholu, czy niestosowanie się do znaków na drodze mogą być tragiczne w skutkach nie tylko dla sprawców tych wykroczeń, ale także innych uczestników ruchu drogowego.W tych dniach również wiele osób wyjedzie odwiedzić groby swoich najbliższych i opuści swoje mieszkania nawet na kilka dni. Sytuacja taka sprzyjać będzie możliwości popełniania większej liczby włamań do mieszkań. Pamiętajmy o właściwym ich zabezpieczeniu i poinformowaniu o wyjeździe zaufanego sąsiada, by zwrócił na nie uwagę.

Pamiętajmy również, że nie wszyscy wybiorą się na cmentarze z myślą o odwiedzinach grobów. Będą tam także złodzieje. Dlatego nie zabierajmy ze sobą cennych rzeczy. Nie pozostawiajmy na grobach torebek, saszetek bez opieki. W samochodach nie pozostawiajmy wartościowych rzeczy na widoku. Jeśli już musimy to schowajmy je do bagażnika.
Ponadto, miejscami szczególnie niebezpiecznymi, w których dochodzić może do większej liczby przestępstw przeciwko mieniu będą: parkingi przy cmentarzach, przystanki autobusowe, z których korzystać będzie wzmożona liczba podróżnych, jak i zbiorowe środki transportu komunikacyjnego. Dlatego uważajmy w tłumie. To doskonałe miejsce dla kieszonkowców. Nie nośmy portfeli na widoku i w tylnych kieszeniach spodni.

Apelujemy do wszystkich, aby wybierając się na cmentarze nie zabierali ze sobą większych kwot pieniędzy. Bądźmy czujni i ostrożni. Ponieważ każdą chwilę naszej nieuwagi złodzieje potrafią bezlitośnie wykorzystać. Pamiętajmy również o zmianie organizacji ruchu, do której należy się bezwzględnie dostosować. Przyjeżdżając na cmentarz pojazdem należy parkować w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych, tak aby nie zastawiać drogi innym pojazdom. Zachęcamy, jednak by w tych dniach korzystać z komunikacji publicznej, ponieważ jak sami wiemy parkingi w pobliżu cmentarzy mają bardzo ograniczoną ilość miejsc i możemy mieć problem, by prawidłowo i bezpiecznie zaparkować swój pojazd.
KPP w Mrągowie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages