Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

W Baranowie kują talenty

2015-11-27 11:00:22 (ost. akt: 2015-11-27 11:05:33)

Autor zdjęcia: Archiwum świetlicy

Popołudniowe zajęcia w ramach świetlicy socjoterapeutycznej przy Zespole Szkół w Baranowie są zorganizowane pod nazwą „Świetlica Kuźnią Talentów”. Dają one szansę na poszukiwanie i doskonalenie swoich szczególnych umiejętności. W ramach świetlicy dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Talenty artystyczne (aktorskie, plastyczne, muzyczne) dzieci rozwijają podczas zajęć teatralnych. Na świetlicy dzieci samodzielnie przygotowują dekoracje, scenografie, kostiumy potrzebne do wystawienia zaplanowanej sztuki. Obecnie trwają przygotowania do spektaklu bożonarodzeniowego.

Koło sportowe ma na celu propagowanie „sportów całego życia” czyli takich, które można uprawiać zawsze i z każdym niezależnie od wieku czy pory roku (tenis stołowy, ringo, taniec, badminton, tenis ziemny, gimnastyka artystyczna, ćwiczenia i gry terenowe). W październiku i listopadzie każdy mógł uczyć się bądź doskonalić umiejętności grania w tenisa stołowego. Zorganizowany został również turniej, w którym uczestnicy zajęć mogli sprawdzić swoje umiejętności w tej popularnej grze.

Koło integracyjno – zabawowe realizuje m.in. założenia pedagogiki zabawy. Zajęcia charakteryzują się różnorodnością zabaw i tańców integracyjnych oraz twórczym podejściem do aktywności plastycznej i artystycznej dziecka.

Talenty kulinarne dzieci rozwijają na sobotnich zacięciach w kuchni. Zabawa w „Masterchefa” przynosi wiele radości. Dzieci kształtują poczucie smaku, estetyki oraz uczą się zasad kulturalnego zachowania przy stole.

Różnorodność proponowanych zajęć świetlicy wpływa na to, że każde dziecko może odnaleźć coś dla siebie. Odkryć i rozwijać swoje talenty.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages