Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Mikołaj w Woźnicach

2015-12-14 11:24:09 (ost. akt: 2015-12-14 11:57:37)

Autor zdjęcia: Szkoła w Woźnicach

W piątek 4 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Woźnicach pojawił się Mikołaj z mnóstwem prezentów dla dzieci i pracowników.

Ów święty przyjechał aż z miejscowości Scharnebeck w Niemczech i była to jego 3 wizyta bożonarodzeniowa. Za pośrednictwem pastora Fryderyka Teglera i przewodniczącej Stowarzyszenia „Freunde Masurens” Kerstin Harms w towarzystwie Juliana Osieckiego - wiceprzewodniczącego sejmiku warmińsko-mazurskiego oraz Agaty Kern – referenta Muzeum Prus Wschodnich, dzieciom przekazano paczki ze szkoły partnerskiej w Adendorfie oraz kalendarze adwentowe.

Uczniowie przedstawili świąteczny program: piosenki, wiersze, tańce w języku niemieckim i polskim. Złożono również życzenia z okazji jubileuszu 5-lecia istnienia Stowarzyszenia. Na zakończenie goście zaproszeni zostali na poczęstunek. W uroczystości uczestniczyła także Krystyna Krom - skarbnik gminy i pani Milena Zwalińska – referent ds. oświaty w UMiG Mikołajki, ksiądz Robert Augustyn z Parafii Ewangelicko-augsburskiej w Mikołajkach, Rada Rodziców oraz rodzice.

Współpraca szkoły ze Stowarzyszeniem „Freunde Masurens” rozpoczęła się w grudniu 2012r., gdy szkoła została objęta patronatem jako druga placówka oświatowa w naszym województwie. Każda wizyta wielkanocna i bożonarodzeniowa to ważne wydarzenie kulturalne, które stwarza możliwość porozumiewania się w języku niemieckim i motywuje dzieci do intensywnej nauki tego języka.
Gizela Fiedorowicz - dyrektor Szkoły

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages