Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Klub UKS ATOS Woźnice podsumował miniony rok

2016-01-21 12:00:00 (ost. akt: 2016-01-21 13:30:22)

Autor zdjęcia: Wojciech Brodowski

W miniony piątek w Szkole Podstawowej w Woźnicach odbyło się spotkanie, podczas którego podsumowano ubiegłoroczną pracę klubu UKS Atos Woźnice. Były nagrody, brawa i gratulacje, ale nie zabrakło również łez, ponieważ przyszedł czas na rozstania.

Młodzi członkowie UKS Atos Woźnice wiodą swój prym w sportach lekkoatletycznych. Osiągnięcia podopiecznych Wojciecha Brodowskiego bardzo często sięgają szczebla ogólnopolskiego. Trener wraz ze swoimi sportowcami zorganizował spotkanie, na którym zaprezentował osiągnięcia klubu z 2015 roku.
Ubiegły rok trener podsumowuje jako rewelacyjny. Ciężko będzie to powtórzyć, ponieważ w tym czasie powołano Przemka Adamskiego do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy. O sukcesie klubu świadczy również 16 medali zdobytych podczas Mistrzostw Województwa, 5 medali Mistrzostw Polski i jeden medal Mistrzostw Europy. Medali mogło być więcej, ale jak przyznaje trener, ciężko zjawić się na wszystkich zawodach.

Poza brawami były również łzy, ponieważ po wieloletniej pracy trener musiał rozstać się z bliźniaczkami Zosią i Małgosią Tercjak, które są znane na arenie krajowej.
— Łezka mi się w oku zakręciła, ponieważ widziałem jak rosną i trenują. Trzeba się rozstać, aby mogły się dalej rozwijać. Tam będą mieć do tego lepsze warunki. Jednak ich wyniki wskazują, że nawet bez bazy treningowej można wiele osiągnąć, a my trenujemy w spartańskich warunkach. Bliźniaczki będą uczyć się w Łomży, gdzie miejsce do treningów i szkoła będą bardzo blisko siebie — mówi trener.

Wojciechowi Brodowskiemu współpraca z Zosią i Małgosią Tercjak układała się znakomicie. Dziewczyny realizowały założenia i regularnie pojawiały się na treningach. Wiedząc, że sport to ich przyszłość, często same realizowały przygotowane specjalnie dla nich treningi.
W przyszłym roku trener będzie żegnać kolejnego zawodnika, Przemka Adamskiego. Chłopak świetnie spisuje się w sporcie oraz osiąga wysokie wyniki w nauce. Priorytetem dla niego jest nie tylko dobry klub sportowy, ale również uczelnia o wysokim poziomie nauczania.
Czego życzy swoim podopiecznym życzy trener? Przede wszystkim zdrowia. Jak będzie zdrowie to będą postępy i wysokie wyniki. Powodzenia nie tylko na treningach, ale również w szkole, ponieważ nauka jest na pierwszym miejscu.

Wojciech Brodowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages