Robert Śliwiński zdobył Puchar Portu Ekomarina w Giżycku

2016-01-21 19:54:40(ost. akt: 2016-01-21 20:06:18)

Autor zdjęcia: archiwum GO

Trzecia edycja regat o Lodowy Puchar Ekomariny w Giżycku w klasie Monotyp XV odbyła się w sobotę i niedzielę na jeziorze Niegocin (16-17 stycznia). Na listę startową wpisały się cztery załogi.
Niezbyt korzystny wiatr spowodował opóźnienie pierwszego startu, konieczność zmiany trasy, ale ostatecznie udało się przeprowadzić cztery wyścigi. Zawody sędziował Andrzej Szocik z Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych.
— W sobotę rozegraliśmy cztery biegi — mówi Dariusz Klimaszewski, kierownik Portu Ekomarina, współorganizator regat. — Wiało około 3 m/s, i to wystarczyło. W niedzielę wiatr usiadł zupełnie. Żaden wyścig się nie odbył.

Najlepiej w takich warunkach radziła sobie załoga Robert Śliwiński/ Peter Siniväli. Ekipa reprezentująca Hotel Robert's Port zdobyła pierwsze miejsce i Puchar Ekomariny. Na drugim miejscu uplasowali się, zawodnicy z Węgorzewa Łukasz Jedliński/Andrzej Jedliński. Trzecia pozycja Jerzy Kulewicz/Mariusz Żerejko. Na czwartym miejscu regaty ukończyli Jerzy Nowakowski/Marek Targoński z rydzewskiej „Gospody pod Czarnym Łabędziem”.

Organizatorzy regat: Port Ekomarina w Giżycku, MOSiR oraz Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.