Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Spędzili wieczór przy kolędach i pastorałkach

2016-01-27 12:00:00 (ost. akt: 2016-01-27 15:44:44)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

19 stycznia mieszkańcy Mikołajek spędzili wieczór przy dźwiękach kolęd i pastorałek. W Klubie Czytelniczym ABC odbyło się spotkanie, podczas którego zaprezentowano utwory świąteczne.

Podczas Wieczoru Kolęd i Pastorałek swój talent muzyczno-wokalny zaprezentowały dzieci, a także młodzież i dorośli z Mikołajek. Przed publicznością wystąpili młodzi artyści z Ogniska Muzycznego działającego pod kierunkiem Elżbiety Popielarz w Centrum Kultury „Kłobuk”. Wśród występujących po raz pierwszy pojawiła się schola z kościoła św. Mikołaja, którą prowadzi Piotr Engwert. Tradycją stały się już występy Aniołków Magnusa, które przy każdej okazji prezentują swoje umiejętności wokalne.

Mnogość grup muzycznych świadczy o dużym potencjale, który tkwi w mikołajskiej młodzieży. Coraz aktywniej działa Mikołajski Uniwersytet III Wieku i jego zespół piosenki biesiadnej „Uśmiech”, który również pojawił się na spotkaniu, aby zaprezentować kolędy we własnym wykonaniu. Grupa działa pod kierunkiem Leszka Engwerta. Poza muzycznymi występami, nie zabrakło również przepełnionych atmosferą świąt wierszy, które zaprezentowali członkowie Mikołajskiego Klubu Poezji.

Wieczór Kolęd i Pastorałek organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Mikołajkach zawsze gromadzi liczną publiczność, co miało miejsce i tym razem.
Mateusz Klimek
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages