środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Dzieci uczą się bezpiecznie korzystać z sieci

2016-02-10 11:23:27 (ost. akt: 2016-02-10 11:29:44)

Autor zdjęcia: Archiwum Biblioteki Publiczno - Szkolnej filia Woźnice

W Bibliotece Publiczno – Szkolnej filia Woźnice odbyły się zajęcia, które przybliżyły dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas zajęć dzieci utrwalały zasady bezpiecznego korzystania z sieci, kolorowały "sieciakowe mazajki” oraz głośno czytały "sieciakowe" porady.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W tym, roku, podobnie jak w ubiegłych latach, Biblioteka Publiczno – Szkolna filia Woźnice również zgłosiła chęć przeprowadzenia zajęć profilaktycznych z zakresu uzależnienia od Internetu. Podczas zajęć dzieci utrwalały zasady bezpiecznego korzystania z sieci, kolorowały "sieciakowe mazajki” oraz głośno czytały "sieciakowe" porady.

Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe naklejki oraz słodkości.
Zajęcia zrealizowane zostały w oparciu o materiały otrzymane z Fundacji Dzieci Niczyje.

Organizatorkami spotkania były Bogusława Bednarczyk, nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach oraz Anna Ciszewska, bibliotekarka Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages