Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Znamy program LOTOS 73. Rajdu Polski

2016-02-29 08:22:15 (ost. akt: 2016-02-29 08:48:07)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: lotos

22 szutrowe odcinki specjalne o długości 317 kilometrów będą mieli do pokonania zawodnicy startujący w LOTOS 73. Rajdzie Polski, siódmej rundzie mistrzostw świata FIA w sezonie 2016. Trasa rajdu, który po raz dwunasty zostanie rozegrany na Mazurach z bazą w Mikołajkach liczy 1210 kilometrów. Niektóre próby sportowe zostały zmienione pod kątem ich atrakcyjności dla zawodników, kibiców i mediów, ale również po analizach dotyczących bezpieczeństwa.

Cztery odcinki specjalne znane z ubiegłego roku pozostały niezmienione (Mikołajki Arena, Gołdap, Świętajno, Wieliczki), dwóch innych (Chmielewo, Stare Juchy) nie było z kolei w harmonogramie 2015. Trasy innych oesów zostały zmodyfikowane. Nowe, nieznane z poprzednich dwóch lat (2014, 2015) fragmenty odcinków stanowią 33 procent długości wszystkich prób sportowych. Najkrótszy odcinek liczy 2,5 km (Mikołajki Arena), a najdłuższy 26,90 km (Stańczyki).

— Trasa rajdu nie została w tym roku poddana radykalnym zmianom, ale wprowadziliśmy szereg istotnych modyfikacji mając na uwadze ubiegłoroczne oceny rajdu, sugestie zespołów, zawodników oraz mediów. Przysłuchiwaliśmy się także głosom kibiców, którym w tym roku chcemy zapewnić jak najlepsze warunki do obserwacji ich ulubionego rajdu. Bardzo istotnym aspektem przy konfiguracji nowej trasy były także względy bezpieczeństwa, które traktujemy ze szczególną uwagą. Jest mi również bardzo miło poinformować, że do grona organizatorów rajdu dołączył Jacek Bartoś, którego wiedza i doświadczenie zdobyte podczas wielu lat pracy w strukturach FIA przyczynią się do korzystnych zmian w organizacji naszej imprezy związanych nie tylko ze sprawami bezpieczeństwa. Rajd pozyskał także nowego partnera komercyjnego. Organizacją kompleksowej obsługi kibiców zajmie się mająca wieloletnie doświadczenie na tym polu firma Top Racing. Mam nadzieję, że poczynione przez nas zmiany spełnią oczekiwania wszystkich zainteresowanych, a LOTOS 73. Rajd Polski będzie po raz kolejny wielkim wydarzeniem w kalendarzu imprez sportowych rozgrywanych nie tylko w naszym kraju – powiedział Jarosław Noworól, dyrektor LOTOS 73. Rajdu Polski

Uroczysty start rajdu nastąpi w czwartek, 30 czerwca o godz. 16:00 w malowniczym centrum Mikołajek. Jeszcze tego samego dnia, o godz. 19:08 kibice będą mieli okazję podziwiać początek rywalizacji na torze Mikołajki Arena. Załogi będą rywalizowały parami, a bezpośrednio po zakończeniu OS-1 samochody przejadą do Parku Zamkniętego.

W piątek, 1 lipca zaplanowano 9 odcinków specjalnych o długości 111,24 kilometrów. Po pierwszym przejeździe 4 oesów samochody zjawią się na 30 minut w parku serwisowym w Mikołajkach, a w godzinach popołudniowych po raz drugi pokonają już raz przejeżdżane próby. Na zakończenie dnia, o godz. 19:08 rywalizujące załogi po raz drugi stoczą pojedynek o zwycięstwo na torze Mikołajki Arena.

Kolejnych 8 oesów, ale tym razem o długości blisko 143 kilometrów zostanie rozegranych w sobotę, 2 lipca. Trzy z nich będą przejeżdżane dwukrotnie, w tym najdłuższy odcinek w rajdzie Stańczyki (OS-13 i OS-15). Dodatkowym wyzwaniem dla startujących załóg będzie brak możliwości serwisowania samochodów w połowie dnia, z wyłączeniem zmiany opon w strefie zlokalizowanej w miejscowości Gołdap. Na zakończenie dnia zawodnicy po raz trzeci będą walczyć o zwycięstwo na Mikołajki Arenie.

W niedzielę, 3 lipca ostatnie 4 odcinki LOTOS 73. Rajdu Polski w tym kończący rywalizację Power Stage (OS-22, Sady-2) z dodatkowymi punktami (3-2-1) dla trzech pierwszych zawodników. Meta rajdu, podobnie jak uroczysty start także w urokliwym centrum Mikołajek o godz. 14:00.

Biura rajdu zostaną zlokalizowane tak jak w poprzednich latach w Centrum Kongresowym Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, tuż obok parku serwisowego i toru Mikołajki Arena.

Promotor WRC awizuje bezpośrednie transmisje z trzech odcinków specjalnych w czwartek i w niedzielę, które będzie można oglądać na antenach TV Polsat.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gonzo #1942555 | 89.228.*.* 29 lut 2016 08:58

  mam pytanieczy moge wystartowac moim golfem z czopem , czy bede musial go wyjac ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages