Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Rozbiórka starej kładki na finiszu

2016-03-01 09:50:17 (ost. akt: 2016-03-01 10:14:14)

Autor zdjęcia: Firma "Gotowski"

Obecna kładka wymagała pilnego remontu. 40-letnia stara konstrukcja zagrażała jednostkom, które pod nią przepływały. Ostatecznie samorząd zdecydował się na budowę praktycznie od podstaw nowej kładki, która pełni też rolę doskonałego punktu widokowego na dwa jeziora. Warto podkreślić, że koncepcję kładki w głosowaniu wybrali mieszkańcy.

W marcu zakończą się prace przy demontażu starej kładki w Mikołajkach.
Obejmą one również oczyszczenie dna jeziora Mikołajskiego w bezpośredniej strefie pod konstrukcją kładki. W ostatnich dniach rozpoczęła się też przebudowa filara, na którym oprze się pylon nowej konstrukcji. Zdemontowano też stary pylon. Nowy przyczółek od strony ul. Kasztanowej zostanie wyposażony w przejście tunelowe, które pozwoli zachować ciągłość ruchu pieszego wzdłuż nabrzeża. W zakładzie konstrukcji stalowych w Bydgoszczy wytwarzane są natomiast elementy pomostu i pylonu nowej kładki.

— Nowy pylon tworzyć mają dwa elementy przypominające dwie litery „I”. Pomost z pylonem łączyć ma 7 par want. Prace obejmują też wykonanie nowych schodów na dojściach do kładki wraz z wbudowaniem platform windowych umożliwiających swobodny dostęp osób niepełnosprawnych. Na koniec kładka zostanie też efektownie podświetlona z wykorzystaniem światła typu LED – wyjaśnia dyrektor ds. realizacji kontraktów w firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak.

Inwestycja jest jedną z pierwszych inwestycji na Warmii i Mazurach finansowanych z nowej perspektywy unijnej. Jej koszt to 6,1 mln zł. Zakończenie prac wstępnie zaplanowano na czerwiec 2016 roku.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages