Rywalizowali o Puchar Burmistrza Mikołajek

2016-03-01 11:01:42(ost. akt: 2016-03-01 11:11:01)
I Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Mikołajek

Autor zdjęcia: Klaudia Walczak

W ubiegłą niedzielę w hali sportowej w Mikołajkach odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Mikołajek. W sportowej rywalizacji wzięli udział piłkarze z rocznika 2007 i młodsi.
8 drużyn wzięło udział w halowym turnieju, który odbył się w ubiegłą niedzielę w Mikołajkach. Młodzi piłkarze rywalizowali ze sobą o Puchar Burmistrza Mikołajek. Drużyny składały się z zawodników urodzonych głównie w 2007 roku, ale nie zabrakło również tych, którzy w tym roku ukończą zaledwie 5 lat. Do turnieju zgłosiły się zespoły takie jak: Kłobuk Mikołajki, Kłobuk Mikołajki II, Mrągowia Mrągowo, Żagiel Piecki, Kurpik Kadzidło, Śniardwy Orzysz, Mazuria Giżycko oraz Sport z Kulturą Wydminy. Zespoły podzielono na dwie grupy, a do finałów awansowały po dwie najlepsze drużyny. Każdy klub bez względu na zajęte miejsce rozegrał w turnieju aż 5 spotkań.

Organizatorzy zadbali, aby turniej nie tylko miał charakter sportowej rywalizacji, ale dawał również mnóstwo śmiechu. W związku z tym zorganizowano konkurs rzutów karnych dla trenerów. Nie były to jednak zwykłe rzuty karne. Każdy z trenerów musiał pokonać slalom z piłką następnie okręcić się wokół niej 12 razy i oddać strzał do bramki. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Trenerzy przewracali się dając tym samym wiele radości swoim podopiecznym. Konkurencję wygrał trener Kamil Kwiatek z Mrągowa. Na piłkarzy czekały również słodkie wypieki z logiem klubu MKS Kłobuk Mikołajki.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Mazuria Giżycko. Drugie miejsce wywalczyli piłkarze Żagla Piecki. Najniższe miejsce na podium zajęli zawodnicy z Mrągowa. Gospodarze uplasowali się na ostatnich miejscach. Wszyscy piłkarze otrzymali pamiątkowy medal, a każda z drużyn puchar wypełniony cukierkami. Nagrody wręczył burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

W turnieju wzięło łącznie udział około 80 młodych piłkarzy. Organizatorem turnieju był klub MKS Kłobuk Mikołajki. Nagrody współfinansował Urząd Miasta i Gminy Mikołajki.