Hotel Robert' Port mistrzem Mikołajki Jarguz Cup

2016-03-15 13:20:09(ost. akt: 2016-03-15 13:25:49)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Zakończyły się halowe rozgrywki piłki nożnej Mikołajki Jarguz Cup. Od listopada do marca 14 drużyn rywalizowało ze sobą podczas piątkowych spotkań.
Podczas tegorocznej edycji wprowadzono nowy regulamin rozgrywek. Po pierwszej rundzie drużyny podzielono na dwie grupy Ligę Mistrzów oraz Ligę Pocieszenia.

Zwycięzcą Ligi Mistrzów została drużyna Hotel Robert's Port gromadząc na swym koncie 17 punktów. Drugie miejsce, ze stratą dwóch punktów, zajął zespół Kłobuka Mikołajki. Najniższe miejsce na podium wywalczył Huragan Wojnowo.

W Lidze Pocieszenia z ilością 16 punktów zwyciężyli Czarno-Czarni Śmietki. Kolejne miejsca na podium zajęli MKTZ oraz Śmietki Team.

Królem strzelców został Piotr Kowalczyk. Zawodnik Hotelu Robert's Port zdobył łącznie 47 bramek.

Zwieńczeniem halowych rozgrywek będzie IV Memoriał im. Tadeusza Stomy. Turniej odbędzie się w niedzielę w hali sportowej w Mikołajkach. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 9:30.

Tadeusz Stoma to znany w mikołajskiej społeczności działacz sportowy, który zmarł w marcu 2012 roku. Patronat nad turniejem objął Piotr Jakubowski - burmistrz Mikołajek.