Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Strażacy zbudowali nową konstrukcję pod bocianie gniazdo

2016-04-01 13:18:57 (ost. akt: 2016-04-01 14:02:07)

Autor zdjęcia: SP w Olszewie

Strażacy z OSP w Olszewie, to ludzie, na których zawsze można liczyć. Kolejny już raz przekonali się o tym uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie, gmina Mikołajki.

Tuż przed świętami wielkanocnymi strażacy zostali poproszeni przez dyrektora szkoły o pomoc w usunięciu z terenu tej placówki starej, spróchniałej brzozy, na której kilka lat wcześniej bociany zbudowały sobie gniazdo. W jego pobliżu zainstalowano kamerę. Dzięki niej można było w celach dydaktycznych obserwować bociany od ich przylotu wczesną wiosną aż do opuszczenia gniazda razem z młodymi.

Dyrektor szkoły uzyskała pozwolenie odpowiednich władz na ścięcie brzozy, która zagrażała bezpieczeństwu wszystkich osób znajdujących się w jej pobliżu, a szczególnie pełnych energii uczniów, którzy każdego dnia wielokrotnie przebiegali obok niej, grając w piłkę na boisku szkolnym.

Ze względu na zaistniałą sytuację, pomimo wielu obowiązków, ochotnicy – strażacy w Wielki Czwartek podjęli się spiłowania chorego drzewa. Z zaangażowaniem pomagali im dwaj strażacy - juniorzy Damian i Kacper. Mężczyźni pracowali trzy dni po kilka godzin. Poćwiartowali ścięte drzewo, uprzątnęli wokół teren i …. wykonali nową, solidną konstrukcję podstawy pod bocianie gniazdo. Teraz wszyscy miłośnicy tych wspaniałych ptaków czekają na ich przybycie i osiedlenie się w nowym „domu”.
Dziękujemy wam dzielni strażacy!
J.W.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages