Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Debata o bezpieczeństwie na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

2016-04-21 11:21:08 (ost. akt: 2016-04-21 11:34:02)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Mikołajki, woda, patrole, sezon, bezpieczeństwo

W Mikołajkach jak co roku z inicjatywy policji odbędzie się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu na wodzie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12. w piątek, 22 kwietnia w sali obrad Urzędu Miasta i Gminy w Mikołajkach przy ulicy Kolejowej 7.

W Mikołajkach z inicjatywy policji, jak co roku odbędzie się debata na temat bezpieczeństwa nad wodą. W spotkaniu udział weźmie Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski oraz insp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie. O spokojnym wypoczynku na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich rozmawiać będą przedstawiciele lokalnych władz ze służbami ratowniczymi oraz przedstawicielami ośrodków wczasowych i armatorów skupionych w obrębie mikołajskich jezior. Policjanci podsumują także zeszłoroczny sezon letni. Przedstawiciel Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Giżycku omówi przepisy prawa wodnego. Debata będzie okazją do przedstawienia zasady współpracy w sezonie 2016.

Tego dnia przedstawiciele m.in. władz wojewódzkich i lokalnych władz samorządowych, Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, Komisariatu Policji w Mikołajkach, ratownicy z Mazurskiej Stacji Ratownictwa Okartowo, Mazurskiego WOPR, przedstawiciele ośrodków wczasowych skupionych wokół Mikołajek, Mazurskiego Klubu Żeglarskiego, Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Giżycku, Żeglugi Mazurskiej, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Giżycku, Straży Rybackiej debatować będą o bezpieczeństwie nad wodą i wspólnych metodach dbanie o nie.

Przedsięwzięcie ma przede wszystkim na celu poznanie opinii i oczekiwań uczestników spotkania oraz wypracowanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa nad wodą zarówno przez mieszkańców, jak i turystów.

Spotkanie będzie okazją do zapoznania służb ratowniczych i porządkowych z przepisami obowiązującymi w prawie wodnym oraz wypracowaniu wspólnych działań mających wpływ na bezpieczeństwo w ruchu wodnym. Tego dnia oprócz przepisów, policjanci omówią zeszłoroczny sezon. Wnioski wyciągnięte z tych działań posłużą do m.in. wypracowania metod powiadamiania o zagrożeniach i procedur niezbędnych np. do kierowania akcją ratowniczą.
KPP Mrągowo
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages