Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Dzień pełen atrakcji w Szkołach Społecznych STO w Mikołajkach

2016-04-24 07:01:26 (ost. akt: 2016-04-24 08:28:37)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Marion Dönhoff działa w Mikołajkach od 25 lat. W 2001 r. do szkolnej społeczności dołączyli gimnazjaliści. We wrześniu 2014 r. rozpoczęła działalność Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Mikołajkach. Wczoraj, podczas dnia otwartego zaprezentowano wszystkie atuty placówki!

Na ten uroczysty dzień, do którego szkoła przygotowywała się od wielu tygodni, przybyło wielu gości, uczniów, rodziców zainteresowanych placówką. Widać było wyraźnie, że szkoła jest jednostką społeczną i osób zaangażowanych w jej dobry wizerunek i pomoc przy organizacji jest wiele.

Było na bogato. Kurt Scheller wraz ze swoimi kucharzami przygotowywał pyszne potrawy, była zupa rybna, karkówka, pieczone kiełbaski z grilla i ogniska. Wewnątrz budynku znajdowało się stoisko pełne smacznych sałatek, doskonałych ciast, których ciągle przybywało. Gospodarze szkoły na uroczystości zaprosili Magdalenę Bieńkowską, Miss Polski, która nikomu nie odmówiła wspólnego zdjęcia. Przybyła także Wioletta Śląska-Zyśk, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

W organizację tego szczególnego dnia włączyli się strażacy z OSP Mikołajki, którzy pokazali jak przy pomocy nożyc hydraulicznych rozcinają samochód i ratują ofiarę z opresji, odbył się także pokaz I Pomocy Przedmedycznej, zaprezentowany przez MOPR.

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych. Były i stoiska poświęcone dla nich. Co pół godziny ktoś wygrywał w loterii, która została przygotowana w holu. Odbyła się sztuka teatralna "Teatrzyk Zielona Gęś". Na scenie wystąpiła młodzież z Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach, także podopieczni Marka Terlika z klubu Jiu-Jitsu zaprezentowali swoje umiejętności. Nie zabrakło nawet lodów, które wiadomo, dzieci lubią najbardziej:-)

Na korytarzach szkoły mieściła się wystawa zdjęć "Stare Mikołajki", także specjalnie na to wydarzenie przygotowane stoiska, pełne ulotek i folderów na temat placówki. Zaprezentowano też prace i ogłoszono wyniki IV edycji konkursu Mazurska Rodzina.

Atrakcji było tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkie. Organizatorzy zadbali, by był to dzień wyjątkowy, na który pracowało wiele osób: rodzice, stowarzyszenie zarządzające szkołą, osoby z placówką związane.

Niezbędne informacje o szkole:
https://sto-mikolajki.edupage.org/

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages