Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Majówka w Mikołajkach

2016-05-04 12:00:00 (ost. akt: 2016-05-04 14:01:01)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Mnóstwo atrakcji czekało na turystów, którzy w miniony długi weekend majowy odwiedzili Mikołajki. Miasto przy współpracy z Radiem Zet zorganizowało Aktywną Majówkę.

Majówka w Mikołajkach miała charakter sportowy. Każdy mógł włączyć się w akcję Radia Zet i wziąć udział w wyprawie rowerowej lub spacerze Nordic Walking. Osoby chcące poznać bliżej miasto wzięły udział w quizie, w którym musiały odnaleźć zaznaczone na mapie punkty.

W sobotni poranek zainaugurowano Regaty Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek. Po południu po mszy św. oficjalnie otwarto sezon żeglarski. Uroczystość odbyła się w Wiosce Żeglarskiej. Otwarcie sezonu było idealną okazją do podpisania porozumienia samorządów w ramach współpracy Wielkich Jezior Mazurskich (projekt 7 Cudów Mazur, red.). Porozumienie ma na celu budowę silnej marki obszaru Wielkich Jezior Mazurskich. To jeden z warunków sukcesu strategicznego w wymiarze gospodarczym. Porozumienie podpisali Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek, Otolia Siemieniec, burmistrz Mrągowa oraz Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
Ostatnim punktem otwarcia był koncert zespołu EKT Gdynia.

W niedzielę w centrum miasta poza aktywnościami sportowymi każdy mógł spróbować swych sił w lepieniu w glinie. Nie zabrakło stoiska dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z decoupage. W tym samym czasie członkinie Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku rozprowadzały ciasta, które same wcześniej przygotowały. Swój punkt otworzyła również grupa „Cztery Łapy”, która zebrane środki przeznaczyła na pomoc bezdomnym zwierzętom. Przy stoiskach rozmieszczono wystawę fotograficzną pokazującą dawne Mikołajki.

W poniedziałek dodatkową atrakcję zorganizowali członkowie klubu piłkarskiego MKS Kłobuk oraz tutejszego klubu żeglarskiego. W sportowej zabawie brały udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Na torze rajdowym od samego rana trwała Motomajówka zorganizowana przez Automobilklub Mazurski. Gościem specjalnym był Zbigniew Staniszewski. W trakcie imprezy zorganizowano licytacje. Zwycięzcy mogli m.in. przejechać się po torze rajdowym w roli pilota z gościem specjalnym. Podczas imprezy zebrano 5000 zł, a cały zysk zostanie przekazany na leczenie Łukasza Nowakowskiego.

Mateusz Klimek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gerhard Omacko #1987200 | 37.249.*.* 5 maj 2016 14:48

  mikołajki nie na czasie. "Budowa silnej marki" nie ma już najmniejszego sensu. Marek przecież już nie ma. Ojro teraz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. makary ogon #1986878 | 217.99.*.* 4 maj 2016 22:23

  "lepienie w glinie" i "rozprowadzanie ciast". To wszystko co w Mikołajkach - w pigułce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages