Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

„Handballiada 2016” w Mikołajkach

2016-05-23 09:42:26 (ost. akt: 2016-05-23 10:02:24)

Autor zdjęcia: Rafał Karczmarczyk

21.05.2016 w Hali Sportowej w Mikołajkach odbył się Turniej Piłki Ręcznej „Handballiada 2016” pod honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mikołajki.

W turnieju wzięło udział pięć zespołów: UKS MDK „Jedynka” Bartoszyce, ZPO Kadzidło, UKS „Diament” Ostrołęka, SP 3 Reszel, UKS Mikołajki. Drużyny rywalizowały w systemie „każdy z każdym”, a więc było sporo meczy.

Turniej skierowany był do dziewcząt, uczennic klas piątych. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy w Mikołajkach i Zespół Oświatowy w Mikołajkach. Celem turnieju była popularyzacja piłki ręcznej, promocja aktywnego spędzania czasu wolnego, propagowanie zdrowego stylu życia.

Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum Publiczne w Mikołajkach uczestniczą w Narodowym Programie Rozwoju Piłki Ręcznej „Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej”, więc zadaniem dodatkowym była promocja programu u piątoklasistek, które w przyszłym roku dołączą do klasy OSPR.

Program rozwoju piłki ręcznej jest systemem szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej od 6 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy ponadgimnazjalnej. Został uruchomiony przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce od września 2015 r., dzięki wsparciu środków Ministerstwa Sportu i Turystki, środków pochodzących z samorządów i od sponsorów.

„Handballiada 2016” propagowała ideę zdrowego żywienia poprzez projekt „Vita Chef Junior” stworzony przez uczniów klasy sportowej wraz z rodzicami w ramach akcji „Trzymaj Formę”. Promocja polegała na zdrowym poczęstunku w postaci soków i przekąsek owocowo-warzywnych skierowanych do zawodników i kibiców.

Obsługą turnieju zajęli się uczniowie klasy sportowej IIa, realizując projekt gimnazjalny oraz nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Oświatowego w Mikołajkach.Turniej przebiegł w duchu czysto sportowej rywalizacji, bez przykrych incydentów w postaci kontuzji.

Po emocjonujących meczach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: UKS MDK „Jedynka” Bartoszyce
II miejsce: UKS Mikołajki
III miejsce: UKS „Diament” Ostrołęka
IV miejsce: SP 3 Reszel
V miejsce: ZPO Kadzidło

Wszystkie zespoły uhonorowano pucharami, dyplomami i nagrodami, a trzem zwycięskim zespołom medale wręczyła Bożena Krupińska, dyrektor Zespołu Oświatowego w Mikołajkach.

Wyłoniono najskuteczniejsze zawodniczki zespołu, które otrzymały pamiątkowe statuetki:
Kapturska Julia (Bartoszyce), Szczubełek Patrycja (Kadzidło), Andrzejczyk Kornelia (Ostrołęka), Szwęk Patrycja (Reszel), Kuzyk Zuzanna (Mikołajki).

Wyłoniono „Złotą siódemką” Turnieju:
Ogonowska Martyna (Bartoszyce), Lewandowska Aleksandra (Bartoszyce), Grzmocka Weronika(Reszel), Godziebiewska Natalia (Ostrołęka), Osowiecka Wiktoria (Kadzidło), Stomska Zuzanna (Mikołajki), Lenard Maja (Mikołajki)

Zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki.
Trenerzy otrzymali upominki.

Organizatorzy dziękują Piotrowi Jakubowskiemu, burmistrzowi miasta Mikołajki. Władze Miasta towarzyszą w każdej inicjatywie UKS Mikołajki i Zespołu Oświatowego w Mikołajkach. Wspierają klasy sportowe o profilu piłka ręczna, Narodowy Program Rozwoju Piłki Ręcznej „OSPR”, rozgrywki ligowe, rozgrywki Szkolnego Związku Sportowego oraz turnieje takie jak „Handballiada 2016”.
Podziękowania należą się Bożenie Krupińskiej, dyrektor Zespołu Oświatowego w Mikołajkach za pomoc w organizacji turnieju.
Dziękujemy Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce, Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz sponsorom za wsparcie sprzętowe związane z Narodowym Programem Rozwoju Piłki Ręcznej „OSPR”.
Dziękujemy dyrekcji jednego z hoteli za wsparcie w postaci słodyczy.
Dziękujemy rodzicom uczniów klas sportowych w Zespole Oświatowym w Mikołajkach za ogromny wkład w organizację turnieju oraz promocję zdrowego żywienia poprzez projekt „Vita Chef Junior”.
Dziękujemy uczniom klasy sportowej II a w Gimnazjum Publicznym w Mikołajkach za zaangażowanie w organizację turnieju.
Dziękujemy przybyłym zawodniczkom i trenerom za udział w turnieju i już teraz zapraszamy na „Handballiadę 2017”.

To jednak nie koniec emocji w tym roku szkolnym, zawodniczki UKS Mikołajki już w poniedziałek zagrają Mikołajkach w turnieju eliminacyjnym „Szczypiorniak na Orlikach”, a ich starsze koleżanki z gimnazjum we wtorek w Finale Wojewódzkim Szkolnego Związku Sportowego.

Rafał Karczmarczyk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ha ha #1998078 | 83.9.*.* 23 maj 2016 11:49

    propagowali zdrowy tryb życia poprzez promocje hotelowych słodyczy !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages