Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

XIV Przegląd Małych Form Teatralnych „Doceń Swój Talent"

2016-05-23 12:00:00 (ost. akt: 2016-05-23 20:56:38)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

W ubiegły czwartek uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięli udział w XIV Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Doceń Swój Talent”. Impreza odbyła się w hali sportowej, a udział w niej wzięło 15 zespołów pochodzących aż z czterech województw.

Młodzi aktorzy zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością sztukę, która następnie oceniana była przez grupę jurorów. Występy oceniali Aleksandra Żabińska, Alicja Mojko oraz Marek Zborowski-Weychman. O oprawę muzyczną między występami zadbała grupa muzyczna „Beciaki”, która pochodzi z Suwałk i każdego roku występuje podczas przeglądu. Na scenie nie mogło zabraknąć również podopiecznych z OREW Mikołajki, którzy swoim występem otwierają to wydarzenie.

Wysoki poziom gry aktorskiej nie pozwolił komisji jednoznacznie wskazać zwycięzcy. Dlatego na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo zespoły z Grudziądza, Grajewa i Słupska. Drugie miejsce przyznano grupie z WTZ Mońki. Artyści z WTZ Mikołajki otrzymali wyróżnienie za podjęcie próby przedstawienia dużej formy teatralnej. Po części artystycznej uczestnicy przeglądu udali się do Wioski Żeglarskiej, gdzie czekał na nich grill oraz dyskoteka. Zespoły otrzymały nagrody w postaci albumów fotograficznych oraz profesjonalnych suszarek do włosów. Każdemu z aktorów wręczono zestaw pamiątkowy.

Organizatorem XIV Przeglądu Małych Form Teatralnych „Doceń Swój Talent” było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mikołajkach. Przygotowaniem imprezy zajęli się pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mikołajkach. Przegląd sfinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Miasta i Gminy Mikołajki i środków własnych PSOUU Koło w Mikołajkach. Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Piotr Jakubowski - burmistrz Mikołajek, Antoni Karaś - starosta powiatu mrągowskiego oraz Artur Chojecki wojewoda warmińsko-mazurski.

Mateusz Klimek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages