Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Ciśnienie na Życie na Żeglarskich Mistrzostwach Polski Dziennikarzy

2016-08-11 18:01:51 (ost. akt: 2016-08-11 18:05:12)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Już 12 i 13 sierpnia 2016, XXIII Otwartym Żeglarskim Mistrzostwom Polski Dziennikarzy towarzyszyć będzie kampania „Ciśnienie na Życie”. W Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach stanie namiot kampanii, w którym uczestnicy regat oraz zgromadzeni kibice będą mogli bezpłatnie zmierzyć swoje ciśnienie, zbadać wiek serca, a także dowiedzieć się więcej o profilaktyce schorzeń sercowo-naczyniowych.

Zdaniem lekarzy regularne uprawianie sportu pozytywnie wpływa na nasz układ krążenia. Z drugiej strony, stres przed startem czy emocje związane z kibicowaniem mogą negatywnie oddziaływać na ciśnienie tętnicze krwi. Obecne podczas regat pielęgniarki kampanii „Ciśnienie na Życie” skontrolują poziom ciśnienia krwi uczestników oraz kibiców XXIII Otwartych Żeglarskich Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Mikołajkach, a także zbadają wiek serca wszystkich zainteresowanych.

Wiek serca pomaga określić innowacyjna aplikacja, przygotowana specjalnie na potrzeby kampanii, która pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia. Osoby, u których występują odchylenia od tych wskaźników powinny regularnie konsultować swój stan zdrowia z lekarzem.

Akcja „Ciśnienie na Życie” ma na celu przekonanie Polaków do potrzeby dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

Badania wieku serca i ciśnienia krwi będą prowadzone od 9:00 do 17:00 w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach, w dniach 12 i 13 sierpnia 2016 (piątek, sobota).

źródło: MCIT
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages