Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Seniorzy rozpoczną swój rok akademicki

2016-10-06 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-06 14:02:42)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Już po raz drugi mikołajscy seniorzy rozpoczną swój rok akademicki. W czwartek o godzinie 18.00 w Klubie Czytelniczym ABC odbędzie się uroczyste otwarcie.

Mikołajski Uniwersytet Trzeciego Wieku zrzesza ponad 100 osób, które biorą czynny udział w zajęciach.
Podczas otwarcia zarząd przedstawi sprawozdanie z pierwszego roku swojej działalności. Seniorzy usłyszą swój plan zajęć oraz propozycje działań na nadchodzący rok. Czwartkowa uroczystość będzie idealną okazją na otwarcie wystawy malarskiej. Obrazy powstały z rąk członkiń MUTW, które uczęszczają na zajęcia malarskie. Na wystawie dominować będą motywy kwiatowe wykonane różną techniką malarską. Członkinie grupy biesiadnej „Uśmiech” zaśpiewają gaudeamus igitur.

Jesień życia nie musi być nudna


Harmonogram zajęć sprawia, iż seniorzy w Mikołajkach nie mają czasu na nud. Zajęcia zdrowotne, które sprawdziły się w zeszłym roku będą kontynuowane. Dzięki temu członkowie uniwersytetu będą mogli aktywnie spędzić czas na zajęciach z gimnastyki zdrowotnej oraz jogi. Miłośnicy pływania będą mieć swe zajęcia na terenie basenu jednego z tutejszych hoteli. Członkowie zarządu informują, że kontynuowane będą również inne lekcje cieszące się dużym zainteresowanie. Wśród nich znajdą się warsztaty fotograficzne, klub piosenki biesiadnej, dyskusyjny klub filmowy oraz malarstwo. Chcący uczyć się języków obcych uczęszczać będą na język rosyjski. Planowane jest również rozpoczęcie zajęć z podstaw języka angielskiego.

MUTW to nie tylko zajęcia. To również czas mile spędzony wśród grona znajomych. Seniorzy integrują się podczas różnego rodzaju wyjazdów. Wzorem roku poprzedniego planowane są wycieczki do teatrów, filharmonii i wielu innych miejsc związanych z nauką, kulturą i sztuką. Niewątpliwie dużą atrakcją cieszą się wyjazdy turystyczne połączone z rehabilitacjami. Już w październiku mikołajscy seniorzy wybiorą się do Ustki. Dbając o swe bezpieczeństwo członkowie uniwersytetu podjęli decyzję o włączeniu się w akcję „Bezpieczny Senior”. Działania mają na celu uświadomić osoby starsze o niebezpieczeństwach, które czyhają na nich ze strony różnego rodzaju oszustów.

Mateusz Klimek
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages