Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Uczniowie nauczą mikołajskich seniorów nowych technologii

2016-10-10 09:00:00 (ost. akt: 2016-10-13 09:58:28)

Autor zdjęcia: Szkoły Społeczne STO

Enter, spacja i escape – te słowa już wkrótce mogą zdominować słownik polskich seniorów. To dla nich przeznaczone są bezpłatne spotkania komputerowe, prowadzone przez uczniów i nauczycieli ze szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego (STO). W Mikołajkach trwają zapisy na zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji „Profesor Wnuczek" – wspólnego przedsięwzięcia STO i Luxoft Poland.

To już trzecia edycja akcji „Profesor Wnuczek”, ale jej debiut w Mikołajkach. Zajęcia będą prowadzone w Szkołach Społecznych STO przy ul. Leśnej 2a. W ramach cyklu przewidziano sześć spotkań seniorów z uczniami i nauczycielami.

— „Profesor Wnuczek” to propozycja dla osób, które jeszcze nie potrafią posługiwać się komputerem i korzystać z internetu lub mają znikoma wiedzę w tym zakresie. W towarzystwie naszych uczniów seniorzy bardzo szybko zapominają o swoich obawach i z wielkim zainteresowaniem zaczynają odkrywać świat nowych technologii — mówi Zygmunt Puchalski, prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego. — Pierwsze zajęcia to czas na oswojenie się z komputerem i naukę bezpiecznego korzystania z tego narzędzia. W trakcie kolejnych spotkań seniorzy poznają zasady wyszukiwania informacji w Internecie, wysyłania wiadomości czy przeglądania zdjęć — dodaje.
Kinga Misiarz, Globalny Menadżer ds. odpowiedzialności społecznej w Luxoft Poland podkreśla, że seniorów nie trzeba przekonywać do udziału w spotkaniach z uczniami.

— W miastach, w których już uczył „Profesor Wnuczek”, seniorzy niecierpliwie czekali na kolejną edycję. Z akcji skorzystało dotychczas prawie 300 starszych osób z kilkunastu miast kraju, wspieranych przez ponad 200 młodych „nauczycieli”. W tym roku to grono znacznie się powiększy. Dla nas jako globalnej firmy informatycznej to także okazja, żeby wyjść ze specjalistycznego środowiska IT i wesprzeć pracę u podstaw. To akcja jedna w swoim rodzaju, pozwala spotkać się przy jednym monitorze nawet trzem pokoleniom: dzieciom, rodzicom i dziadkom. „Profesor Wnuczek” buduje i wzmacnia ważne relacje międzypokoleniowe — przekonuje Kinga Misiarz.Kontakt w sprawie zapisów:
Szkoły Społeczne STO w Mikołajkach
sekretariat@sto-mikolajki.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages