Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Inauguracja roku akademickiego w Mikołajkach

2016-10-13 09:00:00 (ost. akt: 2016-10-13 09:47:38)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Już po raz drugi seniorzy z Mikołajek rozpoczęli swój rok akademicki. Członkowie Mikołajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się w zeszły czwartek, aby zainaugurować kolejny rok swojej działalności.

Uroczystość rozpoczął zespół Uśmiech, który odśpiewał Gaudeamus Igitur. Grupa muzyczna złożona jest z członkiń MUTW, a kieruje nimi Leszek Engwert. Zarząd uniwersytetu zdał sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności stowarzyszenia oraz przedstawił plan działania na przyszłość.

Mikołajscy seniorzy ponownie będą mogli liczyć na różnego rodzaju zajęcia ruchowe oraz warsztaty, które rozbudzą w nich nowe pasje i zainteresowania. Efekty ich działań można było obejrzeć podczas otwarcia wystawy malarskiej, która towarzyszyła inauguracji roku akademickiego. Uczestniczki warsztatów malarskich zaprezentowały swe dzieła, które tworzyły pod okiem Pawła Gryki. 12 obrazów będzie ozdobą kalendarza, który powstanie już w listopadzie.

Podziwu i zachwytu z działalności MUTW nie krył Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek, który życzył studentom ciągłych sukcesów w nauce oraz dalszej prężnej działalności. Uroczystość zakończyła się balem, podczas którego członkowie uniwersytetu wraz z zaproszonymi gośćmi wspólnie świętowali kolejny rok działalności stowarzyszenia, które zbliża ze sobą mikołajskich seniorów.

Mateusz Klimek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages