Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie zmodernizuje szlak WJM

2016-10-24 19:17:08 (ost. akt: 2016-10-25 12:17:10)

Autor zdjęcia: Archiwum Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie, w skład którego wchodzi 12 gmin i 4 powiaty: mrągowski, giżycki, węgorzewski i piski, 21 października 2016 r. w Mikołajkach zawarło umowy partnerskie, dotyczące wspólnej realizacji projektu pn. Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich wraz z budową śluzy "Guzianka II" i remontem śluzy "Guzianka I".

Szacowana wartość projektu to ok. 181,5 mln zł przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości ok. 154,3 mln zł.

Projekt został podzielony na trzy etapy. Częściowo etap pierwszy - czyli przebudowa kładki dla pieszych nad Jeziorem Mikołajskim - został z powodzeniem zrealizowany w roku bieżącym. Kolejne etapy to przebudowa i umocnienie 5 kanałów na szlaku od Mikołajek do Giżycka, udrożnienie szlaku wodnego na Kanale Giżyckim, przebudowa nabrzeży jezior: Mikołajskiego, Niegocin, Nidzkiego oraz brzegów rzeki Pisy.
W ramach ostatniego etapu przebudowane zostanie zaplecze techniczne Jeziora Mikołajskiego i Jeziora Niegocin. Powyższe inwestycje stowarzyszenie planuje zakończyć w 2021 roku.

Ponadto projekt stowarzyszenia zakłada modernizację nabrzeża Jeziora Ryńskiego, budowę śluzy „Guzianka II” w Rucianem-Nidzie, remont śluzy „Guzianka I”, śluzy i jazu w Kwiku, przebudowę umocnień 3 kanałów i rzeki Węgorapy.

Podpisane umowy i planowane inwestycje mają służyć poprawie i modernizacji infrastruktury na szlaku WJM, który jest sercem naszego regionu. Niewątpliwie wpłynie to na jego rozwój i rozwój turystyki, co się przełoży na dochody i inwestycje poczynione przez mieszkańców.

W najbliższym czasie opracowane projekty zostaną skierowane do urzędu marszałkowskiego. Jeśli zostaną zaopiniowane pozytywnie, stowarzyszenie pozyska środki i partnerzy projektu rozpoczną realizację planowanych inwestycji.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mrągowianin #2098276 | 79.185.*.* 26 paź 2016 12:31

  I wyszyło jak zwykle angażowanie się Pani Burmistrz Mrągowa w sprawy które nie dotyczą jej mieszkańców. Chyba już się Pani wypaliła bo już nie jest w stanie przeforsować coś dla swojego miasta. Mówić o basenach o niby rozwoju turystyki w mieście o tym jak dobrze pracują i są wspaniali samorządowcy, Pani Burmistrz Mrągowa w tym jest dobra . Ale wywalczyć o coś z czego wszyscy mieszkańcy będą mieli korzyść a nie tylko Ci co przy korycie niestety już nie. Efektem takiej postawy jest to że wielkie pieniądze są znów wkładane tam gdzie jest już widoczny rozwój turystyki żeglarskiej jak Mikołajki, Ryn, Giżycko czy Guzianka, a tam gdzie one są już od dawna niezbędne żeby chociaż dorównywać do tych, są odstawiane z kwitkiem - bo nie ma komu o to zadbać. Brak kompetencji Pani Burmistrz. Przykre lecz prawdziwe.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jane #2097732 | 79.185.*.* 25 paź 2016 20:44

  A kiedy budowa kanału wodnego z Mikołajek do Mrągowa?najwyższy czas zająć stanowisko obudowie i finansowaniu szanowna wladzo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages