Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

X Zaduszki Żeglarskie w Mikołajkach

2016-11-08 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-08 09:13:18)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Od dziesięciu lat w Mikołajkach organizowane są Zaduszki Żeglarskie. Wydarzenie zainicjowane przez ks Jerzego Szorca po tragedii na jeziorach, gdy uderzył biały szkwał, na stałe wpisało się w tradycję miasta. W ubiegłą sobotę odbyła się już X edycja wspominek żeglarskich.

Z czasem idea Zaduszek Żeglarskich rozwinęła się i czczona jest pamięć nie tylko ofiar białego szkwału, ale wszystkich zmarłych żeglarzy. Wydarzenie podzielone jest na dwie części. Pierwsze, czuwanie, zaczyna się mszą w kościele Matki Bożej Różańcowej, po której młodzi adepci żeglarstwa zapalają znicze pod tablicą pamiątkową. W świątyni odbywa się też pierwsza część muzycznego czuwania. W tym roku słuchano ballad w wykonaniu młodzieży z Centrum Kultury Kłobuk oraz Jędrzeja Korzenia.

W Zaduszkach Żeglarskich uczestniczyli ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To oni niosą pomoc potrzebującym na wodzie i również jako pierwsi byli na miejscu po uderzeniu białego szkwału.
Czuwanie zakończyło się koncertem w Restauracji Sielawa - przy poczęstunku przygotowanym m.in. przez mieszkańców Mikołajek. Wysłuchano pieśni grupy Shantaż, Mirosława Kowalewskiego i Zbyszka Murawskiego.

Mateusz Klimek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages