Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Prowadzi w powiecie mrągowskim i bardzo ją to cieszy

2017-02-03 13:28:31 (ost. akt: 2017-02-03 16:02:37)

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

SuperSołtys to osoba, która swoją aktywnością inspiruje mieszkańców do działania. Takich sołtysów poszukujemy w naszym plebiscycie na SuperSołtysa 2017. O tym, kto wygra, zadecydują państwa głosy.

Powiat mrągowski ma już swojego faworyta w plebiscycie SuperSotys 2017. Jest nim Dagmar Zajko, sołtys wsi Choszczewo w gminie Sorkwity.

Jakie cechy według niej powinien mieć SuperSołtys? — Przede wszystkim otwartość na ludzkie problemy — mówi. I dodaje: — Bardzo się cieszę, że prowadzę. To dla mnie duże wyróżnienie. Ludzie mnie nie zawiedli!

Na czele swojej wsi stoi już od 3 lat. Jak mówi, wyzwań nie brakuje. Ale to właśnie te wyzwania są czymś, co ją najbardziej pociąga. — Zawsze służymy ludziom pomocą — zapewnia. — Mówię w liczbie mnogiej, bo wszystko robię wspólnie z radą sołecką. Często powtarzam, że sama nie dałabym rady.


Dagmar Zajko wspiera też rodzina. Do plebiscytu na SuperSołtysa zgłosiła ją córka. — Często mówi, że więcej czasu poświęcam wsi niż rodzinie — śmieje się pani Dagmar. — Nie będę zaprzeczać. Sołtys musi się trochę poświęcić.
I choć nie lubi się chwalić, to jednak wypadałoby to zrobić. Przez ostatnie 4 lata sołectwo Choszczewo bierze udział w konkursie wojewódzkim na Eko Sołectwo i zawsze jest w pierwszej piątce.

— W miejskiej, odremontowanej świetlicy organizujemy wigilię dla samotnych i potrzebujących — opowiada Dagmar Zajko. — Jest też choinka dla najmłodszych, gdzie dzieci dostają paczki.

Sołtys Choszczewa nie boi się także organizacji gminnych dożynek. Jednym z jej największych sukcesów jest bez wątpienia działalność na rzecz szkoły podstawowej. — Walczyliśmy o tę szkołę — mówi. — Chcieli ją zamknąć, bo mieliśmy za mało dzieci. I gdyby nie nasza determinacja, to dziś tej szkoły by nie było.

A szkoła ma się dobrze. Dzieci też nie brakuje. Do tego przy szkole jest boisko z prawdziwego zdarzenia, wybudowane przez społeczność Choszczewa.

Głosowanie w naszym plebiscycie ruszyło w piątek 27 stycznia i potrwa do 3 marca. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 26 lutego. Kandydatury należy przesyłać na adres e-mail mragowo@gazetaolsztynska.plSuperSołtysa wybieramy również w innych powiatach. Szczegóły na stronach: bartoszyce.wm.pl, braniewo.wm.pl, dzialdowo.wm.pl, elk.wm.pl, gizycko.wm.pl, goldap.wm.pl, ilawa.wm.pl, ketrzyn.wm.pl, lidzbarkwarminski.wm.pl, olecko.wm.pl, pisz.wm.pl, szczytno.wm.pl, wegorzewo.wm.pl, olsztyn.wm.pl.
Na kandydatów głosujemy, wysyłając sms-y. Żeby zagłosować na sołtysa np. z powiatu mrągowskiego, wystarczy wysłać wiadomość pod nr 71051 (koszt sms-a to 1, 23 zł z VAT) o treści km.nps.x, gdzie „x” to numer przypisany konkretnemu kandydatowi.

pj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages