Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Zapusty w bibliotece w Baranowie

2017-02-21 16:00:15 (ost. akt: 2017-02-21 16:10:48)

Autor zdjęcia: Biblioteka

W bibliotece publiczno-szkolnej Miasta i Gminy Mikołajki z filią w Baranowie odbyło się przedstawienie przygotowane przez dzieci z klasy III szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Baranowie i Bogumiłę Gibowską.

Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę w ramach promocji czytelnictwa jak i promowania tradycji ludowych. Uczniowie przedstawili "Zapusty" jest to czas po Nowym Roku zwany karnawałem, czyli czas świętowania, zabaw i balów.

Jednym ze zwyczajów zapustnych był pochód wędrowców po domach przebierańców zwanych kolędnikami. Do dziś ten zwyczaj zachował się w niektórych regionach kraju. Kolędnicy przebierali się za trzech króli, pasterzy, diabły, anioły. Jeden z nich trzymał turonia, osadzoną na kiju głowę rogatego zwierza. Turoń kłapał paszczą, tańczył, kłuł rogami. Kolędnicy śpiewali zabawne przyśpiewki. Wszystkim bardzo się podobały przebrania małych aktorów.

Dzieci były oglądane przez babcie i dziadków, który przyszli na przedstawienie. Wszyscy wspaniałe się bawili, jak to w karnawale bywa.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bibliotekabaranowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages