Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

„Warsztaty wokół książek” w Woźnicach

2017-03-17 12:14:58 (ost. akt: 2017-03-17 12:32:22)
Warsztaty wokół książek

Warsztaty wokół książek

Autor zdjęcia: Biblioteka Publiczno - Szkolna filia Woźnice

15 marca w Szkole Podstawowej w Woźnicach uczniowie klas II – VI mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach, których głównym bohaterem były książki Wydawnictwa Akapit Press

Książki od początku marca można było oglądać oraz zakupić na specjalnie na tę okazję przygotowanym kiermaszu, który przez najbliższe dwa tygodnie będzie dostępny w bibliotece.

Specjalnie na spotkanie przybyła do nas Magdalena Granosik ze wspomnianego Wydawnictwa, która z ogromnym zaangażowaniem przeprowadziła „Warsztaty wokół książek”.

Uczniowie klas II – III przez półtora godziny mogli bawić się w pisanie książek oraz odgadywanie rymów, a także wysłuchać najciekawszych fragmentów z książek m.in. Agnieszki Tyszki „Nienia z Zielonego Marzenia”, Kelly McKain „SOS dla zwierząt”, czy Susin Nielsen „George Clooney potrzebny od zaraz”.

Starsze dzieci Pani Magda porwała w świat zagadek matematycznych z książką pod tytułem „Zabójcza zagadka matematyka”. Tu dzieciaki mogły pobawić się w rozwiązywanie łamigłówek, w których niezawodne okazało się logiczne myślenie. Co ciekawe, Pani Magda nie tylko w uczniach wzbudziła apetyt na matematyczną książkę.

I tak w bardzo miłej atmosferze minęło nam kolejne półtora godziny spotkania i nadszedł czas podziękowania i pożegnania. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woźnicach brawami i drobnym upominkiem wyrazili swoją wdzięczność za spotkanie.

Natomiast nasz miły gość w geście sympatii podarował kilka książek, które w najbliższym czasie zasilą szeregi naszych bibliotecznych nowości. Z życzeniami sukcesów oraz zapewnieniami na dalszą owocną współpracę z Wydawnictwem Akapit Press pożegnaliśmy naszego gościa.

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczno – Szkolna filia Woźnice.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages