Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Trzy pytania do burmistrza Mikołajek

2017-05-17 19:04:25 (ost. akt: 2017-05-17 19:08:57)
Piotr Jakubowski, burmistrz miasta i gminy Mikołajki

Piotr Jakubowski, burmistrz miasta i gminy Mikołajki

Autor zdjęcia: archiwum Piotra Jakubowskiego

Sezon turystyczny zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji zadaliśmy Piotrowi Jakubowskiemu trzy krótkie pytania.

— Nadchodzi sezon turystyczny. Jak Mikołajki się do niego przygotowują?

— Wspólnie z naszymi mieszkańcami i przedsiębiorcami przygotowaliśmy na ten sezon wszechstronną ofertę turystyczną, która zaspokoi wszystkie oczekiwania naszych gości. Myślę, że baza hotelowa, restauracyjna, a także służąca uprawianiu rekreacji jest przygotowana na najwyższym poziomie.

Jakie atrakcje czekają na turystów?

— Tegoroczne wakacje rozpoczynamy jedną z rund zjawiskowego wyścigu rowerowego Mazury MTB biegnącego przez najpiękniejsze miejsca na Mazurach, w którym może wziąć udział każdy miłośnik dwóch kółek. Warto rozgrzać się przed wielkim samochodowym świętem – Rajdem Polski i 25 czerwca wystartować w naszym wyścigu. Na przełomie czerwca i lipca startuje tradycyjnie już Rajd polski, znowu mikołajki będą gościć najlepszych kierowców świata oraz wspaniałych rajdowych kibiców. Natomiast, tuż po rajdzie 7 - mego lipca w Mikołajkach rozpoczyna się najbardziej klimatyczna i tradycyjna impreza – Dni Mikołajek, z wodowaniem legendarnego Króla Sielaw, mnóstwem koncertów i jubileuszowym X Mazurskim Festiwalem Rybnym „Rybkę na zdrowie”, podczas którego przyrządzona zostanie „na 100 sposobów” największa ilość ryb na Mazurach. W tym roku nasz festiwal rybnych obchodzić będzie 10 urodziny, stąd sporo dodatkowych atrakcji. Oczywiście jak zawsze zagoszczą u nas Strongmani, odbędzie się Muzyczna bitwa.

Koniec lipca to tradycyjnie czas, kiedy na naszym nabrzeżu goszczą licznie żeglarze i rozbrzmiewają żeglarskie piosenki, organizowany jest wtedy jeden z najstarszych w Polsce festiwali szantowych, tym razem festiwalowe hasło to : „Mazurscy Kolumbowie”. W tym roku, praktycznie w każdy tydzień wakacji , począwszy od Dni Mikołajek występować będą u nas bohaterowie muzycznego programu Voice of Poland, pojawi się też plenerowe kino. Oprócz bogatego kalendarza imprez kulturalno – rozrywkowych, nie zapominamy o miłośnikach aktywnego spędzania czasu wolnego. Przez cały sezon letni organizujemy szereg wydarzeń sportowych, dedykowanych zarówno miłośnikom wody, którzy mogą spróbować swoich sił w Żeglarskim Grand Prix Mikołajek jak i biegania, którzy poznają piękno naszej gminy startując w cyklu imprez Biegam ,bo lubię .

— Czy poza przebudową promenady w Mikołajkach będą jakieś inwestycje? A może już jakieś się odbywają?

Przebudowa promenady to największa inwestycja w historii Mikołajek dlatego też właśnie na niej koncentrujemy swoją uwagę i pracę, poza tym koordynujemy realizację całego projektu rewitalizacji nabrzeży, śluz i kanałów na całym Szlaku Wielkich Jezior. Poza tym przed nami cały szereg inwestycji, właśnie kończymy przygotowywać dokumentację techniczną przebudowy miejskiego targowiska, by w końcu maja złożyć wniosek aplikacyjny w celu pozyskania funduszy. W trakcie oceny przez urząd marszałkowski, są nasze dwa wnioski dotyczące przebudowy plaż wiejskich w Tałtach i Starych Sadach, planujemy też przebudowę świetlicy w Górkle. Tak jak wszystkie gminy na szlaku Wielkich Jezior pracujemy nad dokumentacjami technicznymi budowy szlaku rowerowego – Mazurskiej Pętli Rowerowej. Właśnie przygotowujemy zmianę wieloletniego programu gospodarowania gminnym zasobem mieszkaniowym, tak by móc ogłosić nowy nabór do bardzo popularnego programu budowy mieszkań komunalnych „Dla systematycznych”. Jak każdego roku realizujemy inwestycje drogowe, trwa właśnie budowa ostatniego etapu drogi w Starych Sadach, przygotowujemy dokumentację techniczną przebudowy drogi w Baranowie, a także podjęliśmy uchwałę o współpracy z Powiatem Mrągowskim w zakresie przebudowy drogi powiatowej w Zełwągach. Przygotowujemy się tak jak inne samorządy skupione w Stowarzyszeniu do uruchomienia projektu kompleksowej cyfryzacji urzędu wraz ze stworzeniem systemu szeregu e- usług dla mieszkańców, to bardzo ciekawy i przydatny projekt, który koordynuje miasto Giżycko. To te najistotniejsze działania w Gminie Mikołajki, przed nami jeszcze szereg drobniejszych działań inwestycyjnych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages